انور کریمی کانی به تشریح فعالیت ها و اقدامات این اداره در جریان بحران اخیر پرداخت و اظهار کرد: با همکاری شهرداری بانه نسبت به لایروبی بخش های زیادی از مسیر رودخانه بانه اقدام شده است.

وی افزود: در راستای اطلاع رسانی به ۱۶ واحد مسکونی در معرض خطر در رودخانه اصلی شهر، اخطار کتبی و حضوری داده شده و مسیر آبراهه فصلی در محل اجرای خط انتقال آب بانه لایروبی شده است.

رئیس اداره منابع آب شهرستان بانه، تصریح کرد: هماهنگی با اداره راهداری و استقرار بلدوزر جهت احداث خاکریز در نقاط مختلف، تخریب و رفع موانع موجود در بستر رودخانه اصلی شهر، بازدید مستمر از روستاها که در معرض خطر سیل هستند.

کریمی کانی همچنین در تشریح سایر اقدامات این اداره، بیان کرد: مدیریت مستمر سدهای بانه و عباس آباد طوری انجام شد که سد بانه با تنظیم ورودی و خروجی در حال پر نگه داشته شود و از سرریز شدن جلوگیری شود. تخلیه ۲ میلیون مترمکعب از مخزن سد عباس آباد جهت مهار سیلاب و استقرار دو نفر از پرسنل در سدهای بانه و عباس آباد جهت پایش شبانه روزی و انجام مانور لحظه صفر نیز از دیگر اقدامات این اداره بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه موجب شده که سیلاب بدون وارد کردن خسارت از شهرستان عبور کند و مشکلی برای همشهریان پیش نیاید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟