به گزارش گروه حوادث رکنا، براساس این گزارش، ستادفرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بعداز دریافت خبر وقوع آتش سوزی در یک کارگاه شابلون زنی، ساعت 23:26 دقیقه شب گذشته بی درنگ آتش نشانان ایستگاه های 4، 3، 107 و یک را به همراه تیم گروه نجات یک و خودرو دستگاه تنفسی به خیابان 15 خرداد، کوچه سرپولک، بن بست درخشنده اعزام کرد.

 کارگاه شابلون زنی پارچه در آتش سوخت

به گفته حسین اسماعیلی افسر آماده منطقه 5 عملیات؛ در محل حادثه یک ساختمان دو طبقه قدیمی به مساحت 150 متر مربع دیده می شد که کارگاه شابلون زنی در طبقه دوم آن دچار آتش سوزی شده بود.

 کارگاه شابلون زنی پارچه در آتش سوخت

وی با اعلام اینکه آتش سوزی در زمان تعطیلی این کارگاه رخ داده بود افزود: هنگامی که به محل حادثه رسیدیم شعله های آتش از داخل یک کارگاه کوچک به مساحت تقریبی 30متر مربع به بیرون زبانه می کشید و دود و آتش در حال سرایت به طبقه پایین و انبارهای مجاور بود.

 کارگاه شابلون زنی پارچه در آتش سوخت

اسماعیلی تصریح کرد: با توجه به تماس های اولیه و گزارش احتمال وجود فرد یا افراد محبوسی در داخل این کارگاه، آتش نشانان همزمان با مهار این آتش سوزی، به جستجو در داخل این کارگاه پرداختند.

وی افزود: با توجه به وجود مقادیرزیادی مواد اشتعال زا، نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از قطع جریان برق با بکارگیری تجهیزات ویژه و لوله های آبرسانی، از سه جهت وارد عملیات شدند و خود را به کانون آتش سوزی رساندند و مشغول مهار شعله های آتش شدند.

 کارگاه شابلون زنی پارچه در آتش سوخت

افسرآماده منطقه 5 عملیات خاطر نشان کرد: نیروهای عملیات در مدت زمان کوتاهی، شعله های آتش را مهار و به طور کامل خاموش کردند و از سرایت آن به واحد های صنفی دیگر و طبقه پایین این کارگاه و نیز کارگاه های همجوار جلوگیری به عمل آوردند.

وی افزود: خوشبختانه حادثه هیچگونه محبوس شده ای نداشت و تنها یک نفر این کارگاه دچار مصدومیت شده بود که توسط عوامل اورژانس به صورت سرپایی مداوا شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟