به گزارش گروه حوادث رکنا، پس از اینکه نگهبانان یک مجتمع کارگاهی، آتش سوزی این کارگاه را دیدند، بی درنگ ساعت ۰۳:۰۵ بامداد امروز در تماس با سامانه ی ۱۲۵ از آتش نشانی درخواست کمک کردند.

مهار شعله های آتش در یک کارگاه تولید کارتن و MDF

ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران نیز با توجه به دریافت اطلاعات از محل حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای ۶۳ و ۱۲۱ به همراه تیم نجات ۱۵و همچنین خودروی حامل دستگاه تنفسی، خودروی فوماتیک و دو دستگاه تانکر آب را به محل حادثه واقع در جاده ی خاوران، به طرف شرق روستای قاسم آباد تهرانچی اعزام کرد.

رسول سعادتی افسر آماده ی منطقه 8 عملیات سازمان آتش نشانی تهران درباره ی این حادثه گفت: شعله های آتش دراین کارگاه از فواصل دور دیده می شد واین نشان از وسعت زیاد آتش سوزی بود.

وی در مورد محل حادثه اظهار داشت: در یک مجتمع کارگاهی، ۱۰ دهنه کارگاه به وسعت حدوداً ۵ هزار متر مربع وجود داشت که سه دهنه از این مکان به مساحت ۶۰۰ متر مربع به انبار و کارگاه تولیدی کارتن و MDFتبدیل شده بود که ناگهان طعمه آتش سوزی شد و کاملا آتش گرفت.

مهار شعله های آتش در یک کارگاه تولید کارتن و MDF

این افسر آماده آتش نشانی تصریح کرد: آتش نشانان به دلیل تنگی معابر و عدم ورود خودروهای آتش نشانی تا محل این کارگاه، با لوله کشی ده ها متری، آب مورد نیاز برای خاموش کردن این آتش سوزی را تامین کردند و سپس با قطع برق محل حادثه مشغول عملیات شدند.

وی اضافه کرد: پس از باز کردن یکی از کرکره های برقی که محل اولیه ی وقوع آتش سوزی بود، نیروهای آتش نشانی توانستند به داخل کارگاه نفوذ کرده و با توجه به متصل بودن دو کارگاه دیگر از داخل به یکدیگر، به انبار مواد اولیه و انبار اجناس آماده نیز دسترسی پیدا کنند.

سعادتی ادامه داد: در کمترین زمان ممکن آتش نشانان موفق به مهار، کنترل و جلوگیری از سرایت آتش به کارگاههای همجوار شدند که این کار باعث جلوگیری از بروز خسارت سنگین تر به این مجتمع شد.

این افسرآماده آتش نشانی با اعلام این که دراین حادثه به هیچ یک از کارگران آسیب جانی نرسید، گفت: عملیات مهار، خاموش کردن این آتش سوزی و همچنین لکه گیری و جابجایی اجناس نیم سوخته درحدود ۳ ساعت به طول انجامید.

گفتنی است علت بروز این آتش سوزی هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟