پس از تولد این نوزاد پزشکان بر این باور بودند که " اوون مسترسون" بدلیل نداشتن جمجمه نمی‌تواند خود را با شرایط خارج از رحم وفق دهد و به والدین او گفته بودند خود را برای وقوع اتفاقی دردناک آمده کنند. اوون با عارضه‌ای با نام "acalvaria" بدنیا آمده بود که این عارضه نادر موجب عدم رشد استخوان‌های صورت و جمجمه می‌شود. این عارضه موجب شده بود تا بخش بالایی جمجمه او رشد نکند. اگر چه با توجه به نظر پزشکان والدین او " تام" و "جسیکا" شانس اندکی برای زنده ماندن کودک خود پس از تولد قائل بودند، اما این کودک سرانجام نخستین جشن تولد خود را در میسوری آمریکا جشن گرفت.

تام در گفتگو با springfield News Leader گفت: کشیش روحانی ما قبل از تولد اوون به بیمارستان آمد و به همراه ما برای اوون دعا کرد. ما کاملا ایمان داشتیم که خداوند نگهبان و نگهدار اوون خواهد بود چرا که معتقد بودیم او برای هدفی خاص پا به این دنیا خواهد گذاشت. ما نمی‌دانستیم که این هدف ویژه چه بود، اما می‌دانستیم که او با هدفی خاص بدنیا می‌آید. "

جسیکا نیز در این باره گفت:: " این چالشی بزرگ برای ما بود، اما ما نمی‌توانستیم چیزی را تغییر دهیم. من اوون را همین طور که هست دوست دارم. "

شرایط اوون پس از تولد به مدت ۲۴ ساعت توسط پزشکان با دقت مورد رصد قرار گرفت و پزشکان مطمئن شدند که لایه‌ای از پوست بطور کامل مغز اوون را پوشش داده است.

گفتنی است؛ پزشکان هنوز نمی‌توانند در مورد آینده سلامت اوون اظهار نظر کنند، اما او اکنون در شرایط جسمی نرمالی بسر می‌برد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

970565_529

آیا این خبر مفید بود؟