کدخبر: 379319 ارسال پرینت 1492

رکنا:یک توله خرس قهوه‌ای گل‌آلود و سرگردان در ارتفاعات شهرستان شفت که به دلیل وقوع سیلاب در منطقه از مادر خود جدا شده بوده توسط یکی از دوستداران محیط زیست تحویل مسئولان محیط زیست شد.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان یک قلاده توله خرس توسط دوستداران محیط زیست تحویل اداره محیط زیست شفت شد.

با توجه تماس تلفنی عصر روز چهارشنبه مورخه 19/02/97 یکی از دوستداران محیط زیست مبنی بر مشاهده یک قلاده توله خرس قهوه ای سرگردان در ارتفاعات شهرستان شفت بلافاصله مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به منطقه عزیمت کردند که مشاهده گردید یک قلاده توله خرس قهوه ای که بدلیل وقوع سیلاب در منطقه از مادر خود جدا شده و سرگردان بوده توسط یکی از دوستداران محیط زیست تحویل همکاران یگان این اداره قرار گرفت که توله خرس مذکور در لحظه مشاهده کاملأ گل آلود بود و به لحاظ جسمی آسیب دیدگی در دست چپ این حیوان مشاهده شد سن این توله خرس حدود چهار ماه است و با توجه به بررسیهای بعمل آمده از سرنوشت خرس مادر اطلاعی در دست نیست.

رضا زمانی رئیس اداره محیط زیست گفت : خرس ها پستاندارانی بسیار تنومند و قوی هستند ، خرس قهوه ای بزرگ جثه ترین گوشت خوار ایران است که البته خرس ها همه چیز خوارند و از محصولات متنوعی مانند گیاهان و میوه ها ، ماهی ، عسل و پستانداران کوچک و حشرات تغذیه می کنند این حیوان حس بویایی و شنوایی بسیار قوی و لی بینایی ضعیفی دارد خرسها حیوانات بسیار مفیدی اند و با از بین بردن حشرات و جوندگان مضر نقش موثری در کنترل آفات به عهده دارند و همچنین با خوردن میوه های جنگلی و دفع و پخش آن به تجدید حیات درختان جنگلی کمک می کنند خرس قهوه ای لانه خود را در سنگهای بزرگ و غارها انتخاب می کنند . این حیوانات می توانند از درخت بالا بروند و شناگرهای ماهری هستند. مدت آبستن خرس قهوه ای حدود 7 الی 8 ماه است و معمولأ در آخر فصل زمستان 2 تا 3 توله بدنیا می آورد.

وی ضمن قدردانی از دوستداران محیط زیست از همه مردم خواست جهت حفظ و حراست از عرصه های طبیعی و تنوع زیستی شهرستان در کنار اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باشند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

راز سقوط هواپیمای دختر ثروتمند ترکیه ای در ایران / خلبان پرواز کجاست؟!+ عکس

مرد 22 ساله وقتی از زندان مشهد آزاد شد، زنش با مرد دیگری زندگی می کرد + عکس

دردسر ازدواج پسر دانشجوی ایرانی با دختر افغان!

اولین عکس از محل برخورد شهاب‌سنگ در قائمشهر

بلایی که روزهای بارانی بر سر دخترها آمد+ عکس

محاکمه دانشجوی ارشد انرژی هسته ای به خاطر قتل در کرج + عکس

قیچی کردن موی دختر دبستانی در یک مدرسه آبادان / معاون پرورشی اخراج شد

دستگیری هانیه و خواهرش به خاطر اسید پاشی به یک دختر تهرانی

خودکشی هولناک دختر دانشجو / این دختر زیبا در دام یک مرد بود! + عکس

بروس لی بعد از ازدواج با 2 زن مشهور هم رفت و آمد پنهانی داشت +عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها