به گزارش گروه ترجمه رکنا، داستان وحشتناک اردوگاه‌های ژاپنی حاکی از این است که چگونه آنها اسرای چینی و متفقین را مورد جنایت‌های غیرانسانی قرار می‌دادند. بیش از 3000 اسیر چینی، روس، آمریکایی و انگلیسی در این اردوگاه‌ها مانند موش آزمایشگاهی زنده‌ زنده قطعه قطعه شده یا با ویروس طاعون آلوده می‌شدند. این اردوگاه بخصوص به نام بخش 731 در شمال چین ساخته شده و محل آزمایش‌های سلاح‌های بیولوژیکی، آثار سلاح‌ها روی بدن انسان و حد توانایی بدن بوده است. پزشکان ژاپنی از موش‌های غول پیکر در چندین ردیف قفس برای تکثیر طاعون استفاده می‌کردند. بر اثر این آزمایش‌ها طاعون در شمال چین هم فراگیر شده و صدها هزار چینی را از پا درآورد. 
جراحی‌ها بدون بیهوشی روی مردها، زنان و کودکان انجام می‌شد. آنها اعضای بدن اسرا را خارج می‌کردند تا بتوانند آثار بیماری‌های مختلف را رویشان بررسی کنند. گوشت بدن اسرا همچنین برای مطالعه کم‌خونی بریده می‌شد و آنها در معرض حرارت شدید قرار می‌گرفتند. در یکی از این آزمایش‌ها دانشمندان اول دست‌های اسرا را منجمد می‌کردند و بعد آنها را در آب داغ قرار می‌دادند که این کار باعث جدا شدن گوشت از استخوان می‌شد. آنها به زنان حامله خون حیوان تزریق می‌کردند و اسرا را به تب تیفوئید، سفلیس و بیماری‌های وحشتناک دیگر می‌آلودند.
علیرغم هزاران کشته دولت ژاپن تا سال 1998 وجود بخش 731 را تکذیب می‌کرد تا اینکه دادگاه عالی ژاپن با محاکمه مردی به نام شیرو ایشی که مسئول این اردوگاه بود مهر تاییدی بر همه شواهد موجود زد.
این عکس‌ها در کتاب آزمایشگاه شیطان، بخش 731- آشویتز شرق منتشر شده‌اند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟