به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، در پی تماس شهروندان و کسبه محل با سامانه ۱۲۵ و درخواست کمک برای خاموش کردن این آتش سوزی، بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاه‌های ۴، ۳ و ۱ به همراه خودرو حامل دستگاه‌های تنفسی و خودرو بالابر ۳۲ متری ساعت ۲۰:۵۸ دقیقه شب گذشته به خیابان شهید مصطفی خمینی (ره)، گذر میرزا قلی خان راهی شدند.
به گفته امیر هاتفی مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی تهران، محل حادثه Incident یک ساختمان دوطبقه بود که فروشگاه تجهیزات و لوازم آشپزخانهصنعتی آن به مساحت ۲۰ مترمربع در طبقه همکف و نیز انبار این فروشگاه به مساحت ۵۰ مترمربع مملو از لوازم آشپزخانه‌های بزرگ در طبقه اول با سقف شیروانی کاملا آتش گرفت و همچنین شعله‌های آتش در حال سرایت به مغازه‌ها و انبار‌های مجاورآن بود.
وی با اعلام این که شعله‌های آتش بخش کوچکی از فروشگاه‌ها و انبار‌های مجاور را دربرگرفته بود، افزود: نیرو‌های عملیاتی به سرعت پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان با استفاده از تجهیزات انفرادی، دستگاه‌های تنفسی و لوله‌های آبدهی از طریق نردبان‌های دستی، راه پله و خودرو بالابر از سه جهت به کانون آتش نزدیک شده و در مدت زمان کوتاهی، این آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند.
هاتفی ادامه داد: با توجه به بروز این حادثه در شب هنگام، به دلیل تعطیلی این مراکز تجاری هیچ یک از کسبه و کارگران در این فروشگاه و انبار‌ها حضور نداشتند به همین خاطر این آتش سوزی مصدومی در پی نداشت.
مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی اضافه کرد: آتش نشانان با سرعت عمل خود از سرایت شعله‌های آتش به سقف شیروانی و انبار‌های مجاور جلوگیری کردند و پس از ایمن سازی، محل حادثه را تحویل نیروی انتظامی و مالک آن دادند.
گفتنی است؛ علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان منطقه پنج آتش نشانی تهران در دست بررسی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فوری/ آتش سوزی بزرگ در هتل بانک مرکزی نوشهر + فیلم

شلیک پلیس تهران به دختر 19 ساله / شب گذشته رخ داد

اشک‌های عروس خانم هنگام جدایی از داماد 91 ساله تهرانی+عکس

فیلم و عکس های حمله موشکی امریکا به سوریه + جزئیات

جزئیات تکان دهنده از قتل عام بخاطر مسائل اخلاقی در مبارکه

گفتگو با افسر پلیس ایلامی که با یک عکس جهانی شد + عکس

مرجان با وجود داشتن 2 بچه به سراغ عشق دوران نوجوانی رفت!

بلای شیطانی که حمید بر سر دختر دانشجوی شهرستانی در خانه مجردی آورد!

زن 24 ساله 3 بچه بی پدرش را خفه کرد / او هرگز شوهر نکرده بود! + عکس

فوری / اینبار آتش سوزی هولناک در قهوه خانه چالوس / 12 به شدت سوختند

اتفاق عجیب هنگام رقص چند دختر روی استیج + فیلم و عکس

عاقبت تلخ ارتباط شوم یک جوان با زن عمویش

ناگفته های تلخ مرد47 ساله از ازدواج ناخواسته با دختری ٢١ساله!

آیا این خبر مفید بود؟