خبر ویژه :

حوادث کدخبر: 284136 ارسال پرینت 969

رکنا: هر روز هزاران نفر در این کره ی خاکی به دنیا می آیند و هزاران و بلکه میلیون ها نفر نیز با زندگی خداحافظی می کنند. هر یک از این انسان ها عقاید و دیدگاه های خاصی داشته اند بنابراین باید بیاموزیم که با صلح و آرامش در کنار یکدیگر به حیاتمان ادامه دهیم. این موضوع در سفر بیشتر خودنمایی می کند، وقتی وارد مکانی با آداب و رسوم و سنن متفاوت می شویم، مطمئنا با همه ی عقاید و نظرات ساکنان سرزمین مقصد موافق نیستیم.

حجم ویدیو: 8.84M | مدت زمان ویدیو: 00:01:04

هر قوم و ملیتی زبان، فرهنگ، دین و آداب خاصی دارد و باید از دیدن و آشنایی با آن ها لذت ببریم. یکی از موضوعاتی که اغلب باعث مشکلاتی بین گردشگران و بومیان می شود مساله ی عقاید دینی است. اینبار قصد داریم به یکی از مناطق مسیحی نشین سفر کنیم که در کلیسایی خاص و کاملا منحصر به فرد عبادت می کنند؛ این کلیسا داخل یک درخت تنومند قرار دارد.

چرا بازدید از کلیسا شن شاپل؟
- این کلیسا کاملا داخل یک درخت بلوط ساخته شده است.
- با بازدید از این مکان با دو کلیسای مختلف که بر فراز یک درخت کهنسال به وجود آمده اند، دیدن می کنید.
- درختی که این کلیساها روی آن ها بنا شده اند، از کهن ترین درخت های فرانسه به حساب می آیند.

آشنایی با کلیسای شن شاپل | Chêne chapelle
فرانسه کشوری با دیدنی هایی بسیار متعدد است اما تا نام جاذبه های گردشگری این کشور به میان می آید سریع ذهن ها به سوی برج ایفل یا خیابان شانزلیزه می رود. ولی در این سرزمین زیبا دیدنی های فوق العاده ی زیادی وجود دارند که اصلا شناخته شده نیستند اما به سفر لذتی غیر قابل توصیف می بخشند. کلیسای درختی که امروز به دیدارش آمده ایم هم از همین دست مکان هاست.

ساکنان فرانسه اغلب پیروی دین مسیحیت هستند به همین دلیل کلیساهای گوناگون و متنوعی هم در این کشور وجود دارد. از جذاب ترین عبادتگاه های فرانسه شن شاپل (Chêne chapelle) می باشد. این کلیسا که در تنه ی یک درخت بلوط ساخته شده در شهرستان سن ماریتیم (Seine-Maritime) و بخش الویویل-بلفاس (Allouville-Bellefosse) قرار دارد. با مراجعه به الویویل با درختی عجیب و غریب مواجه خواهید شد؛ درختی که بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ سال سن دارد و از کهن ترین گیاهان منطقه است.

بلندای این درخت بلوط کهنسال حدودا ۱۵ متر و قطر قسمت پایینی آن تقریبا ۱۶ متر می باشد، درختی غول پیکر و کاملا تو خالی. در سال ۱۶۶۹ میلادی کلیسایی با نام های (Notre Dame de la Paix) به معنای بانوی صلح بر فراط این درخت تنومند ساختند، برای ورود به این کلیسا علاقمندان باید از پلکان مارپیچی که دور تا دور درخت ساخته بودند بالا رفته و داخل کلیسا می شدند.

چند سال پس از وجود کلیسا بر فراز این درخت بلوط، کلیسای دیگری هم به نام (the Chambre de l'Ermite) به معنای کلیسای مخفی در قسمت پایینی همین درخت بنا کردند.

اما داستان ساخت این کلیساها درون درخت چیست؟
ماجرا از این قرار است که وقتی این درخت تنها حدود ۵۰۰ سال (احتمالا ۴۷۰ سال) داشت، یعنی سال ۱۶۰۰ میلادی، در منطقه طوفانی رخ داده و رعد و برق عظیمی به درخت بلوط اصابت می کند. رعد و برق باعث سوختن داخل درخت می شود، آتش سوزی به گونه ای بوده که سطح بیرونی درخت آسیبی جدی ندید اما قسمت داخلی آن کاملا از بین می رود. همین موضوع آغازی بود برای ایده ی ساخت کلیسا درون درخت بلوط تو خالی برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها