حوادث کدخبر: 257774 ارسال پرینت 272

رکنا: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: فرشتگان نجات 125 همدان شامگاه دیشب در یک عملیات حساس و نفسگیر موفق شدند 8 شهروند را از محاصره سیلاب نجات دهند.

 به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان محمدرضا بیاناتی افزود: ساعت 16:23دقیقه شنبه 26 فروردین سامانه 125 گزارشی از آبگرفتگی گسترده و گرفتار شدن ساکنان منزلی در بلوار بعثت دریافت کرد.

وی افزود: با دریافت این گزارش بلافاصله اکیپ‌های امداد و نجات ایستگاه‌های مرکزی، 19 و 12 به نشانی اعلام شده در 18 متری قهرمان محدوده پل Bridge نیازمند اعزام شدند.

بیاناتی خاطرنشان کرد: آتش نشان با حضور در محل حادثه Incident و بررسی موضوع مشاهده کردند تعدادی از منازل به علت بارش باران و طغیان رودخانه دچار آبگرفتگی شده و ساکنان آن درون منزل محبوس شده‌اند. آتش نشانان با مشاهده وضعیت با استفاده از تمام توان و تجهیزات عملیات خود را آغاز کردند و ضمن نجات افراد گرفتار در محاصره سیلاب آنان را به مکان‌های امن انتقال دادند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: فرشتگان نجات همدان ضمن نجات شهروندان اقدام به تخلیه آب از داخل منازل حادثه دیده کرده و از ایجاد خطر دوباره برای ساکنان آن جلوگیری کردند.

وی یادآور شد: تعدادی از آتش نشانان برای جلو گیری از انحراف سیلاب به سمت منازل شهروندان با حضور در کانون حادثه با راهنمایی ماشین آلات سنگین شهرداری مانند بیل مکانیکی و لودر به بازگشایی مسیر رودخانه و پل نیازمند کمک کردند.

وی افزود: در این عملیات 4 ساعته که با فرماندهی و نظارت مستقیم مدیرعامل و معاون عملیات سازمان انجام شد 15 آتش نشان در قالب 6 اکیپ عملیاتی مشارکت داشتند و ضمن نجات جان 8 شهروند گرفتار در محاصره سیلاب از محبوس شدن افراد بیشتر جلوگیری کردند.

وی خاطرنشان کرد: در این حادثه نیروهای معاونت خدمات شهری و امور شهر مناطق شهرداری با تمام توان برای کنترل سیلاب و جلوگیری از بروز خسارت به شهروندان وارد عمل شده و با حضور موثر خود به کنترل حادثه کردند.

وی عنوان کرد: آتش نشانان همدان شامگاه گذشته طی 3 عملیات دیگر در مناطق جوادیه و بلوار کاشانی به یاری شهروندان شتافته و ضمن تخلیه آب از منازل آنان اقدام به ایمن سازی و رفع خطر از محل کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر