۲ روستایی در سیل فریمان مفقود شدند/ پنج روستا گرفتار سیل

به گزارش رکنا، امیر ذاکری حسن آباد چهارشنبه شب  افزود: روستاهای "المجق"، هدایت آباد، موسی آباد، احمدآباد و "بزجانی" در دهستان سنگ بست دچار سیلاب شده و دستکم در این روستاها ۲۰۰ منزل روستایی دچار آبگرفتگی و یا آسیب شده اند.

وی با بیان اینکه روستای ۱۲ خانواری المجق تخلیه شده است، گفت: ۲ نفر از اهالی که در حال عبور از مسیر سیلاب در منطقه سنگ بست بودند، تاکنون مفقود می باشند.

معاون سیاسی فرماندار فریمان با هشدار تداوم بارش باران در این شهرستان گفت: این سیل یک تراکتور و راننده اش را با خود برده بود که راننده نجات پیدا کرده است.

شهرستان فریمان با جمعیت ۱۰۵ هزار نفر دارای چهار شهر و ۱۲۰ روستای با بیش از ۲۰ خانوار است.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز اعلام کرد؛ جاده اصلی فریمان -مشهد قبل از محدوده «فرهادگرد» به علت وقوع سیلاب و ایمن نبودن مسیر تا اطلاع بعدی مسدود است.

بر اساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی از عصر دیروز، سه‌شنبه سامانه بارشی جدیدی در استان فعال شده است، این سامانه تا اوایل هفته آینده بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و صاعقه، بارش تگرگ توام با وزش باد شدید و آبگرفتگی، رواناب و سیلاب را در پی دارد.

هواشناسی خراسان رضوی همچنین نسبت به بارش تگرگ، کاهش نسبی دما و امکان اختلال در سیستم حمل و نقل استان در این فاصله زمانی هشدار داده است.

کدخبر: 998031 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟