جزئیات 4 پرونده مرگ در تهران /  تحقیقات بازپرس ویژه قتل آغاز شد

به گزارش رکنا، ساعت 5 بعدازظهر چهارشنبه دو اسفند‌ماه سقوط مرگبار مرد جوانی از تراس طبقه چهارم خانه‌اش به بازپرس امیرحسین علیمردان اعلام شد. با گزارش این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد و تیم جنایی راهی محل شدند.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد مرد 45 ساله‌ای به پایین افتاده است. همسر مرد جوان در تحقیقات اولیه گفت: با همسرم اختلاف داشتیم و آن روز دعوایمان بالا گرفت و به حالت قهر خانه را ترک کردم. در حال خروج از ساختمان بودم که ناگهان صدای مهیبی شنیدم. خودم را به خیابان رساندم و با پیکر خونین شوهرم که روی زمین افتاده بود مواجه شدم.

بدین ترتیب بازپرس جنایی برای روشن شدن واقعیت دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه را صادر کرد و مشخص شد مرد جوان با عصبانیت به تراس خانه‌اش رفته و خودش را به پایین پرت کرده است.

دور‌دور مرگ در نیمه‌شب

حدود ساعت 2 بامداد پنجشنبه 3 اسفند تصادف مرگباری به بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی پایتخت اعلام شد. یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ با سه سرنشین به دلایل نامشخص با یک دستگاه پژو ۴۰۵ برخورد کرد و از مسیر اصلی منحرف شد.

 خودرو پس از برخورد با گاردریل‌های وسط بزرگراه به یک تیر چراغ برق اصابت کرد. طبق اعلام مأموران کلانتری 102 پاسداران، سرنشینان پژو 206 که ۲ پسر جوان ۱۸ و ۲۳ ساله در قسمت جلوی خودرو بودند به دلیل شدت جراحات وارده جان باختند و خانم ۱۹ ساله که عقب نشسته بود زنده ماند اما مصدوم روانه مراکز درمانی شد.

داخل خودروی پژو ۴۰۵ نیز یک مرد و یک خانم باردار بودند که مصدوم شده و تحویل عوامل اورژانس شدند. به دستور بازپرس کشیک قتل پایتخت، اجساد به پزشکی قانونی منتقل شده و تحقیقات برای مشخص شدن هویت متوفیان و تحقیق از دختر جوان در رابطه با حادثه ادامه دارد.

قتل در ساختمان نیمه‌ساز

ساعت 9 شب پنجشنبه سوم اسفند‌ماه مردی برج‌ساز زمانی که چندین‌بار با سرایدار ساختمان نیمه‌سازش تماس گرفت و مرد نگهبان پاسخ نداد، راهی محل شد. وی مدتی قبل این ساختمان را که قبلاً یک خوابگاه دخترانه در غرب تهران بود خریداری کرده و تصمیم گرفته بود ساختمانی چند طبقه به جای خوابگاه بسازد.

 او از 5 ماه قبل مردی افغانستانی را به عنوان سرایدار و نگهبان ساختمان استخدام کرده بود، اما از آنجایی که نگهبان 60 ساله تلفنش را پاسخ نداده بود راهی محل شد، اما به محض ورود به ساختمان با جسد خونین سرایدار پشت پنجره اتاقک نگهبانی مواجه شد.

مرد برج‌ساز با دیدن این صحنه و کشف جسد نگهبان ساختمان با پلیس تماس گرفت. به دنبال این گزارش، بازپرس موسی رضازاده و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل جنایت شدند. بررسی‌های اولیه متخصصان پزشکی قانونی حکایت از آن داشت که مرد نگهبان با ضربات جسمی سخت به سرش به قتل رسیده است. از آنجا که سرقتی رخ نداده بود بدین ترتیب فرضیه قتل به خاطر سرقت رنگ باخت.

پزشکی قانونی اعلام کرد که مرد میانسال حدود 24 ساعت قبل از کشف جسد به قتل رسیده است. یکی از همکاران مقتول مدعی شد وی عضو سابق ارتش افغانستان بوده و مدتی قبل مخفیانه به ایران آمده و همسرش نیز به امریکا فرار کرده بود. او 5 ماه قبل از طریق یکی از هم‌ولایتی‌هایش در این ساختمان به عنوان نگهبان و سرایدار مشغول به کار شده بود.

به دستور بازپرس شعبه یازدهم، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت ادامه دارد.

کدخبر: 975145 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟