راز قتل مرد ثروتمند فاش شد / در لواسان رخ داد

به گزارش رکنا، مرداد ماه سال 1399 بود که زن جوانی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و به اپراتور گفت: مادرم در خانه‌اش تنها زندگی می‌کند و ما نیز آخر هفته‌ها به دیدارش می‌‌رویم اما امروز جسدش را در حمام خانه مشاهده کردیم لطفا با اعزام ماموران کمک کنید.

با اعلام خبر، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، متخصصان پزشکی قانونی و ماموران تیم تشخیص هویت به همراه بازپرس کشیک قتل راهی خانه موردنظر در شرق تهران شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی در محل حادثه با جسد زن سالخورده‌ای مواجه شدند که براثر خفگی به قتل رسیده بود و سرش در تشت آب داخل حمام قرار داشت؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد، عامل این جنایت با برنامه‌ریزی قبلی به قصد سرقت وارد منزل شده و مرتکب قتل شده است.

کارآگاهان در نخستین‌گام دوربین‌های مداربسته اطراف خانه زن سالخورده را هدف بازبینی قرار دادند اما به سرنخی دست نیافتند که این ماجرا برای تیم جنایی نشان می‌داد، قاتل فردی آشنا بوده و از محله مورد نظر شناخت داشته است.

قتل مرد ثروتمند در لواسان

تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه داشت تا اینکه بیست و نهم شهریورماه همان سال، زن جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی رفت و فقدان پدر میانسالش را به کارآگاهان گزارش کرد و مدعی شد که از خانه وی اموال با ارزشی به سرقت رفته است؛ بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد اما در نخستین‌ گام با استعلام از سازمان پزشکی قانونی و بیمارستان‌های ایران سرنخی به دست نیامد.

تحقیقات ابتدایی حکایت از‌ آن داشت، از کارت بانکی فرد گمشده برای خرید لوازم خانگی و تلفن همراه پول برداشته شده است که همین موضوع باعث شد تا کاراگاهان دوربین‌های مداربسته 2 مغازه‌ را هدف بازبینی قرار دادند و هویت فردی که اجناس را خریداری کرده شناسایی کردند.

بدین ترتیب تنها مظنون پرونده با دستور قضایی دستگیر شد؛ او در تحقیقات ابتدایی منکر هرگونه ارتباط با مرد گمشده و خرید از کارت بانکی وی بود اما پس از مواجه با مدارک موجود در پرونده چاره‌ای جز بیان حقیقت را نداشت و به قتل هولناک مرد ثروتمند در لواسان با همکاری دوستش اعتراف کرد.

همین سرنخ کافی بود تا متهم دیگر پرونده به نام نیما در یک عملیات ضربتی دستگیر شود؛ نیما که متوجه شده بود همدستش ماجرای این جنایت فاش کرده است به قتل مرد میانسال در لواسان و زن سالخورده در شرق تهران با انگیزه سرقت در شرق تهران، اعتراف کرد.

محاکمه در دادگاه

پس از رازگشایی از 2 فقره قتل در تهران و پایان تحقیقات مقدماتی، قرار جلب و کیفرخواست متهمان  به‌اتهام قتل مرد گمشده در لواسان و زن سالخورده در شرق تهران از سوی دادسرای لواسانات و جنایی تهران صادر شد که شهریور‌ ماه امسال، متهمان پای میز محاکمه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران ایستادند.

در ابتدای جلسه رسیدگی، کیفرخواست صادرشده قرائت شد و سپس نیما متهم ردیف اول پرونده در جایگاه حاضر شد و اتهام مباشرت در قتل عمدی به او تفهیم شد.

متهم، ماجرای اولین جنایت را اینطور توضیح داد:

"من به شیشه اعتیاد دارم که همین باعث شد تا دست به این سرقت‌های مرگبار بزنم؛ زن سالخورده همسایه خانه‌ ما بود که می‌دانستم او اموال با ارزش زیادی دارد؛ به همین خاطر راهی خانه‌اش شدم.

زن سالخوده وقتی که درب را باز کرد سریعا وارد خانه شدم و با یک روسری خفه‌اش کردم پس از جنایت نیز سر مقتوله را داخل تشت پر از  آب داخل حمام قرار دادم تا با عادی سازی صحنه، تیم جنایی را گمراه کنم؛ پول حاصل از این سرقت را نیز صرف خرید موادمخدر کردم."

اعتراف به قتل مرد ثروتمند در لواسان

نیما در تشریح قتل مرد ثرومند ادامه داد: پس از قتل زن سالخورده با فردی آشنا شدم که او هم مثل من معتاد بود و پول خرید موادمخدر را نداشت، به همین خاطر با او آشنا شدم و نقشه‌ سرقتی را از یک همسایه ثروتمند دیگر طراحی کردیم.

وی ادامه داد: روز حادثه با چرب‌زبانی همسایه را متقاعد کردیم تا برای بازدید از یک ملک با خودروی ما به لواسان بیاید؛ در جاده لواسان بودیم که به قصد سرقت کلید خانه و کیف پول با مقتول درگیر شدیم و در جریان این نزاع با کمربند ایمنی ماشین وی را خفه کردیم.

متهم مدعی شد: من و دوستم پس از ارتکاب جنایت، جسد را در بیابان‌های اطراف رها کردیم و سپس با کلیدهایی که در دست داشتیم به خانه مقتول رفتیم و از خانه وی اموال با ارزشی را سرقت کردیم؛ این اعمال مجرمانه را فقط بخاطر نداشتن پول موادمخدر انجام دادم.

پس از  اعترافات نیما در جلسه رسیدگی، متهم دیگر پرونده در جایگاه حاضر شد و به قتل مرد ثروتنمند در جاده لواسان با همدستی نیما اعتراف کرد.

 

 

کدخبر: 1012885 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟