فوری / ناو هواپیمابر آمریکایی از خلیج فارس خارج شد

به گزارش رکنا، ایالات متحده آمریکا در یک نمایش نظامی بمب افکن های خود را منطقه اعزام کرد. اما در اقدامی دیگر کریستوفر میلر سرپرست پنتاگون تصمیم بر آن گرفت تا ناو هواپیمابر « یواس‌اس نیمیتز » را به خارج از خلیج فارس بفرستد.

اختلاف نظرها در آمریکا بالا گرفت

این اقدام و همزمان اعزام بمب‌افکن‌های بی‌ـ۵۲ به منطقه نشان‌دهنده پیام‌های متناقض و بازتاب‌دهنده اختلاف‌نظرها در پنتاگون است.

مقامات وزارت دفاع تأکید می‌کنند که هیچ برنامه‌ای برای اقدامات تهاجمی علیه ایران ندارد و تلاش برای تقویت نیروهای آمریکایی در منطقه، مربوط به بازدارندگی حملات ایران است، نه انجام یک حمله پیشگیرانه.

پنتاگون ناو «نیمیتز» را به خانه برمی‌گرداند

مقام‌های آمریکایی امروز چهارشنبه گفته‌اند پنتاگون تصمیم گرفته تنها ناو هواپیمابر حاضر در غرب آسیا (خاورمیانه) را به خانه بازگرداند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از سه مقام پنتاگون که خواسته‌اند نامشان پنهان بماند نوشته ناو «یو اس‌اس نیمیتز» قرار است به مقر اصلی‌اش در ساحل غربی آمریکا بازگردانده شود.

نیمیتز و ناوگروه همراهش هفتم آذرماه وارد آب‌های خلیج فارس شد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا در آن زمان مأموریت این ناوگروه را حمایت و پوشش هوایی به هنگام خروج نیروهای آمریکا از عراق و افغانستان اعلام کرده بود.

ارتش آمریکا اندکی بعد اعلام کرد که این ناو برای انتقال نظامیان آمریکایی موجود در سومالی به سواحل این کشور آفریقایی اعزام شده است.

آسوشیتدپرس نوشته سه مقام وزارت دفاع آمریکا تصمیم پنتاگون برای خارج کردن این ناو از خاورمیانه را تأیید کرده‌اند اما این مسئله هنوز رسماً اعلام نشده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟