به گزارش رکنا، «امیر عبدالمنعم الساعدی» کارشناس امنیتی امروز پنج‌شنبه درباره اقدام آمریکا مبنی بر وارد کردن سلاح، تجهیزات و ادوات نظامی جدید به پایگاه عین الأسد به منظور هدف قرار دادن الحشدالشعبی و گروه‌های مقاومت هشدار داد.

الساعدی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» گفت که اطلاعاتی درباره تحرکات آمریکا برای انتقال مقادیری تجهیزات و ادوات نظامی و بخش‌هایی از سامانه پاتریوت به پایگاه عین الأسد در الأنبار در دست داریم و این تجهیزات از پایگاه‌های آمریکا در کویت یا یکی از ناوهای آن در خلیج فارس به عین الأسد انتقال داده می‌شود.

وی افزود که «هدف از این تحرکات آمریکا در عین الأسد تبدیل آن به مرکزی برای اجرای عملیات جنایتکارانه علیه الحشدالشعبی و گروه‌های مقاومت مستقر در نوار مرزی عراق و سوریه است».

این کارشناس امنیتی همچنین گفت که آمریکا ممکن است به تروریست‌های خود در صحرای الأنبار واقع در فاصله بین عراق و سوریه دستور اجرای عملیات‌های جنایتکارانه را صادر کند تا به این ترتیب الحشدالشعبی را با عملیات‌های امنیتی سرگرم کرده و طرح آمریکایی برای هدف قرار دادن الحشدالشعبی در صحرای الأنبار اجرا کنند و سپس چنین توجیه کنند که اشتباهی رخ داده است.

او همچنین گفت که طرف آمریکای در تلاش است تا منطقه بین عراق و سوریه را از حضور الحشدالشعبی خالی کند و مقر جدیدی برای تروریست‌ها در داخل عراق که در سوریه محاصره شده‌اند، ایجاد کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟