جت جنگنده کره جنوبی را ببینید + عکس

شرکت صنایع هوافضای کره جنوبی از نمونه اولیه جنگنده "KF-21 Boramae" رونمایی کرد. آزمایش پرواز این هواپیما در سال آینده انجام می‌شود و نیروی هوایی کره ۴۰ فروند تا سال ۲۰۲۸ دریافت خواهد کرد.

شرکت صنایع هوافضای کره جنوبی (KAI) از اولین نمونه جنگنده "KF-21 Boramae" رونمایی کرد. پروژه ساخت این هواپیما در سال ۲۰۱۵ آغاز و پس از چهار سال کار تحقیقاتی و با کمک‌های کمپانی "لاکهید مارتین" آمریکا طراحی و ساخت آن به پایان رسید.

به گزارش شرکت صنایع هوافضای کره جنوبی، اولین پرواز آزمایشی این جت جنگنده در سال ۲۰۲۲ صورت می‌گیرد و با پایان مراحل آزمایشی، روند تولید آغاز می‌شود.

"مون جائه این"، رئیس جمهوری کره جنوبی در مراسم رونمایی از این جنگنده گفت : «هدف صنایع هوافضای کره جنوبی تولید ۴۰ فروند از این هواپیما تا سال ۲۰۲۸ و همچنین ۱۲۰ فروند تا سال ۲۰۳۲ است.»

تولید ۱۶۰ فروند هواپیمای "KF-21 Boramae" طی یازده سال

قرار است جنگنده "KF-21 Boramae" در نیروی هوایی کره جنوبی جایگزین فانتوم اف ۴ و اف ۵ شده و مکمل اف ۳۵ ، اف ۱۵ و اف ۱۶ در نبرد هوایی شود.

به گفته منابع نظامی ، این جنگنده کاملا پنهانکار نیست و قابلیت‌های آن می‌تواند شکاف بین "اف ۳۵- لایتنینگ" و "اف ۱۶/ سی و دی" را پر کند.

در مراسم رونمایی از "KF-21 Boramae" پرابووو سوبیانتو، وزیر دفاع اندونزی نیز شرکت داشت. اندونزی شریک رسمی پروژه ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورویی تولید این جنگنده است که قبلا با نام "KF-X" شناخته می‌شد.

شراکت اندونزی در ساخت جت جنگنده کره جنوبی؟

در این اواخر پس از اینکه دولت جاکارتا پرداخت ۲۰ درصد سهم تولید جت را متوقف کرد، نسبت به جدیت شراکت اندونزی در تولید این جنگنده شک و تردید بوجود آمده بود.

با این حال "مون جائه این"، رئیس جمهوری کره جنوبی در مراسم رونمایی از این جنگنده گفت که دو کشور تا پایان راه تولید و فروش این هواپیما به کشورهای دیگر جهان در کنار هم خواهند بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟