خرید و فروش موتورهای سرقتی در پوشش موتورهای مزایده ای

سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" در توضیح خبر بیان داشت: چندی قبل کارآگاهان گشت اداره هفتم پلیس آگاهی تهران در حال گشت زنی به موتورسیکلت آپاچی بدون پلاک مشکوک شدند و پس از توقیف موتور در بررسی شماره شاسی موتور متوجه دستکوب بودن شماره شاسی موتورسیکلت شدند.

به گزارش رکنا، وی افزود: بدین ترتیب موتورسیکلت همراه راننده آن که مرد جوانی است برای تحقیق به پلیس آگاهی تهران منتقل شدند و کارآگاهان با اقداماتی پلیسی و کارشناسانی، شماره پلاک موتورسیکلت را به دست آوردند و مشخص شد این موتور در دوم تیرماه امسال به سرقت رفته است.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران  ابراز داشت: کارآگاهان در ادامه مرد جوان را مورد تحقیق قرار دادند و مشخص شد که مرد جوان موتور را در یک مزایده از مردی به نام "منصور" خریداری کرده است.

سرهنگ نجفی تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه با هماهنگی مقام قضائی موفق به شناسایی مخفیگاه منصور شدند و منصور در زمان بازداشت سوار بر موتور آپاچی بود که کارآگاهان در بررسی موتور منصور نیز پی به دستکوب بودن شماره شاسی موتور شدند و مشخص شد این موتور نیز روز 8 مرداد ماه امسال به سرقت رفته است.

این مقام انتظامی گفت: منصور در تحقیقات عنوان کرد که 3 موتورسیکلت از طریق سایت دیوار از مردی ناشناس که تنها شماره تلفنی با وی در تماس بوده در مزایده ای در شهرستان قرچک خریداری کرده است و از سرقتی بودن آنها اطلاعی نداشته است.

وی توضیح داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان مخفیگاه  مرد ناشناس که در سایت دیوار موتورسیکلت فروشی را آگهی کرده بود شناسایی و در یک عملیات پلیسی وی را  در شهرستان قرچک در حالی که قصدفروش یک دستگاه موتورسیکلتی سرقتی داشت، بازداشت کردند.

سرهنگ نجفی در پایان اضافه کرد: کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟