به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار خلیل واعظی بیان کرد: در پی اطلاع پلیس از فعالیت‌های مجرمانه فردی در زمینه خرید و فروش و ساخت و ساز مسکن در شهر بوشهر پرونده‌ای در اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان تشکیل شد.

او افزود: پس از بررسی‌های میدانی و اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد فردی که در زمینه ساخت و ساز واحد‌های تجاری و مسکونی فعالیت داشته است ابتدا واحد‌ها را به متقاضیان فروخته و پس از گذشت مدت زمانی دوباره در بنگاه املاک دیگر، این واحد‌ها را به اشخاص غیر فروخته و پس از ۷۰ میلیارد ریال کلاهبرداری فرار کرده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه ماموران پلیس در یک عملیات دقیق و غافلگیرانه متهم را در یکی از محله‌های شهر بوشهر شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند، گفت: فرد دستگیر شده در بازجویی و تحقیقات پلیس به ۱۴ فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.

سردار واعظی عنوان کرد: شهروندان هنگام خرید و فروش مسکن بررسی‌های دقیق و استعلام‌های لازم را از مبادی رسمی انجام دهند و پس از اطمینان از اصالت مسکن انتخابی، نسبت به خرید و فروش اقدام کنند.

او بیان کرد: در ساخت و ساز‌های مشارکتی تحقیقات کاملی نسبت به شریک خود داشته باشند و مراحل پیشرفت در ساخت و ساز را به صورت مرحله به مرحله پیگیری کنند و سپس پول بپردازند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟