چرا از نوار نقاله ها استفاده کنیم؟

 

این شرکت با یک سرمایه نسبتا کم و تجهیزات متوسط و اما یک اراده و پشتکار بسیار قوی شروع به فعالیت کرده و امروزه توانسته به قله های موفقیت قدم بگذارد. با مدیر یت مجموع ، مهندس حامد حاجی محمدی در مورد فعالیت و زمینه کاری آنها گفتگوی مختصری خواهیم داشت :

آقای مهندس لطفا در مورد حوضه فعالیت خود و ظرفیت های کشورمان در این زمینه توضیح دهید:

با سلام و عرض ادب به خوانندگان محترم شرکت ما تخصصی ترین مرکز تولید انواع نوار نقاله و سیستم های انتقال مواد در کشور می باشد. نزدیک به 15 سال است که در این زمینه فعالیت داریم و به جرئت می توانیم بگوییم جز پیشگامان این رشته هستیم. از ابتدای فعالیت خود سعی بر این داشتیم که با تکیه بر علم خود و ظرفیت های موجود در کشورمان تکنولوژی تولید سیستم های انتقال مواد را بومی سازی نماییم. تا این روز هم تا حدود زیادی توانسته ایم این هدف خود را دنبال نماییم.

عمده تولیدات شما چیست؟

شرکت ما در زمینه طراحی و تولید نوار نقاله و سیستم های انتقال مواد تخصص دارد اما با توجه به علم و تخصص مهندسان خود توانایی تولید انواع میکسر ها و ماشین آلات عمرانی و سفارشی را نیز داریم.

لطفا در مورد نوار نقاله یک توضیح مختصر به خوانندگان ما بدهید

نوار نقاله جز اساسی ترین مکانیزم ها در واحد های تولیدی، بازرگانی و حتی خدماتی است. در هر محلی که نیاز است بار را با سرعت و دقت بالا حمل کنیم استفاده از نوار نقاله غیر قابل انکار است. ملموس ترین مثال برای کاربرد نوار نقاله میتوان به فرودگاه ها اشاره کرد. عدم وجود نوار نقاله در فرودگاه ها غیر قابل تصور است. در یک فرودگاه پرتردد مثل فرودگاه تهران که روزانه صد ها پرواز در آن انجام می شود ، باید بارگیری و بار اندازی اشیاء بصورت اتوماسیون و با استفاده از نوار نقاله انجام شود. پس می توان این گونه نتیجه گرفت که نوار نقاله ها به سیستم های انتقالی گفته می شود که وظیفه انتقال و جا به جایی کالاهای مختلف را در ظرفیت های مختلف از مکان مبدا A به مکان مقصد B را برعهده دارند. این سیستم ها با توجه به نیاز صنعت در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر یک از آن ها بر اساس نوع کار و نیز نوع محصول کاربرد دارند. از جمله کاربردی ترین انواع نوار نقاله ها عبارت است از :

 • نوار نقاله بارگیری
 • نوار نقاله تلسکوپی
 • نوار نقاله مونتاژ
 • نوار نقاله رولیکی

نوار نقاله بارگیری کشتی و....

نوار نقاله

در مورد نوار نقاله تلسکوپی توضیح بدهید. شنیده ایم تکنولوژی تولید این نوع نوار نقاله توسط شما وارد ایران شده است؟

بله حتما، البته در ابتدا باید بگویم که تکنولوژی تولید این نوع نوار نقاله از جایی وارد نشده بلکه ایجاد شده. مهندسان ما با مهندسی معکوس اقدام به تولید این نوار نقاله نکرده اند بلکه تنها با مشاهده عکس های این دستگاه اقدام به تولید این دستگاه کرده ایم. البته باید بگوییم که تنها تولید کننده این دستگاه در خاورمیانه شرکت امید عمران است. این دستگاه ها جدید ترین تکنولوژی در تولید نوار نقاله ها هستند و از لحاظ اقتصادی صرفه بسیار بالایی برای واحد های تولیدی و تجاری دارند. تفاوت عمده این سیستم ها با سایر نوار نقاله در قابلیت افزایش طول آن در صورت نیاز است. به عبارتی در مواردی که نیاز است ، این کانوایر به هنگام بارگیری ، قسمت ابتدای دستگاه درون ماشین بارگیری قرار می گیرد و سپس به مرور طول آن افزایش می یابد و پس از هر مرحله از افزایش ظرفیت کابین ، طول دستگاه توسط اپراتور و تنها با فشردن یک دکمه کاهش می یابد. این است تکنولوژی برتر این شرکت. این شرکت پس از سال ها تلاش و با به کارگیری از دانش فنی کادر خود ، موفق به طراحی اولین نوار نقاله تلسکوپی در کشور شد که در حال حاضر تنهاترین و  متخصص ترین مجموعه در زمینه طراحی و ساخت انواع نوار نقاله ، به ویژه نوع تلسکوپی، در کشور می باشد.

نوار نقاله ها چه تاثیراتی در روند پیشبرد کارها دارند؟

همانطور که گفتیم بیشترین کاربرد این سیستم ها در صنایع و مجموعه های بزرگ تولیدی می باشد و از همین جهت با استفاده از این سیستم ها زمان کمتری صرف امور بارگیری و تخلیه مجموعه می گردد و از طرفی نیاز نیست که اپراتور به صورت دستی کالاهای بسته بندی شده را جا به جا کند و در این صورت هم خسران جانی کمتری خواهیم داشت. از طرفی زمان کمتری صرف انجام این امور خواهد شد و همین موضوع باعث کاهش چشمگیر هزینه های بارگیری و تخلیه می شود. پس استفاده از این سیستم ها کمک شایانی به پیشبرد سریع تر کارها می شود.

نوار نقاله ها

نوار نقاله ها از چه اجزایی تشکیل می شوند؟ سوال خوبی پرسیدید – نوار نقاله ها برای تکمیل شدن به تجهیزات جانبی بسیاری نیازمند هستند که با کنار هم قرار گرفتن ، ساختار کلی کانوایرها را تشکیل می دهند. از جمله کاربردی ترین اجزای تشکیل دهنده نوار نقاله ها به ترتیب زیر است :

 • تسمه نقاله
 • رولیک
 • پایه رولیک
 • چرخ ها
 • شاسی کانوایر و ....

-تسمه نقاله

امروز میهمان یک شرکت پرتلاش و زحمتکش که در راستای پیشرفت تکنولوژی تلاش میکنند و نسبت به بومی سازی صنعت سیستم های انتقال مواد و بسیاری از ماشین آلات صنعتی و سفارشی قدم برداشته اند هستیم. شرکت امید عمران سهند غریب به 15 سال از فعالیتش در زمینه طراحی، تولید و راه اندازی انواع سیستم های انتقال مواد می گذرد، میزبان ما هستند. 

تسمه نقاله ها در سیستم های انتقال به عنوان عامل های جا به جایی شناخته می شوند که در انواع مختلفی در دسترس هستند. این تسمه ها دارای جنس ها و ویژگی های مختلفی هستند که نسبت به نوع کانوایر، از انواع مختلف این تسمه ها استفاده می شود. این نوع از محصول به صورت کمربندی به دور شاسی نقاله به صورت آپارات شده نصب می شود و انواع مختلفی از کالاها و محصولات را انتقال می دهد.

از جمله کاربردی ترین تسمه نقاله به ترتیب زیر است :

 • تسمه نقاله نوع لاستیکی
 • تسمه نقاله نوع پی وی سی
 • تسمه نقاله نوع مدولار یا پلاستیکی
 • تسمه نقاله نوع زنجیری یا توری

از این بین نوع لاستیکی بیشترین کاربرد را در صنعت دارد و به دلیل مقاومت و ضخامت بالایی که دارد ، همواره برای کاربردهای سخت و محکم مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت این تسمه ها 10 میلی متر می باشد که در عرض های 10 تا 220 سانتی متر موجود می باشند و می توان برای انتقال سنگ ریزه ها ، کیسه های سنگین ، شن و ماسه و .... استفاده کرد. تسمه مهم ترین نقش را در یک سیستم انتقال ایفا می کند که با توجه به نیاز صنعت به آن در انواع مختلفی قابل ارائه می باشد.

نوار نقاله ها

ممنونیم از آقای حاجی محمدی که وقت خود را در اختیارمان گذاشتند.

کدخبر: 876536
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟