راهنمای کامل خرید کفش پیاده‌ روی و دویدن

در هنگام خرید کفش پیاده روی و هم چنین کفش مخصوص دویدن باید به ویژگی هایی همچون وزن، قابلیت تنفس و انعطاف پذیری کفش توجه کنید تا آسیبی به پا وارد نشود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با خصوصیات کفش مناسب برای پیاده روی و دویدن آشنا شوید و انتخاب بهتری در هنگام خرید داشته باشید.

خصوصیات کفش پیاده روی مناسب

همانطور که قبل تر اشاره کردیم ،کفش مناسب پیاده روی باید دارای ویژگی هایی مانند وزن بسیار سبک، قابلیت گردش هوا و تنفس، انعطاف پذیری و همچنین زیره و لایه میانی مناسب باشد که در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه شرح می دهیم.

وزن

به صورت کلی یکی از مهمترین خصوصیاتی که تمام افراد در هنگام خرید کفش به آن توجه می‌کنند و وزن آن است، این مسئله در هنگام خرید کفش های پیاده روی و دویدن اهمیت بیشتری پیدا می کند. کفش پیاده روی و دویدن باید بسیار سبک باشند تا آسیبی و فشاری به پا وارد نکنند،به همین دلیل در ساخت کفش های پیاده روی از موادی استفاده می کنند که وزن کفش را کاهش دهد و آسیبی به پا در هنگام پیاده روی وارد نکند.

قابلیت تنفس

هنگام پیاده روی و دویدن سوخت و ساز و میزان گردش خون در بدن افزایش می یابد و به همین دلیل میزان دما و تعریق در پا بالا می رود،با توجه به این مسئله یکی از نکات بسیار مهم در هنگام خرید کفش پیاده روی و دویدن توجه به تنفس و گردش هوا در بخش داخلی کفش است، این قابلیت کمک زیادی به خنک ماندن و همچنین کاهش تعریق می کند. جالب است بدانید گردش هوا در کفش هایی که جنس پارچه ای دارند به دلیل منافذ بین الیاف، بیشتر از سایر کفش هاست. بسیاری از برندهای معروف مانند نایکی، آدیداس و... در ساخت کفش های خود از تکنولوژی هایی بهره می‌گیرند که قابلیت تنفس و گردش هوا را در این نوع کفش ها آسان کند.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری کفش یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید کفش پیاده روی و دویدن اهمیت فوق العاده زیادی دارد، این ویژگی در هنگام خرید کفش دویدن اهمیت بیشتری نسبت به پیاده روی پیدا می کند،بیشتر افراد در هنگام انجام حرکات ورزشی و دویدن به دلیل انعطاف نداشتن کفش، فشار و آسیب جدی به پای خود در ناحیه تاندون و عضلات پشت ساق وارد می کنند، به همین دلیل بهتر است از کفش های استفاده کنید که انعطاف پذیری داشته باشند.

ضربه پذیری

یکی از نکات مهم در هنگام خرید کفش های پیاده روی توجه به ضربه پذیری است،برای آنکه کفش ضربه پذیری را انتخاب کنید باید به زیره و لایه میانی کفش توجه داشته باشید، بسیاری از تولیدکنندگان از زیره پلاستیکی در کفش های خود استفاده می کنند، اما نکته مهم در طراحی آن است، زیره کفش باید دارای قوس و همچنین کاهش فشار ضربات به پا باشد. لایه میانی کفش نیز اهمیت فراوانی دارد، به طوری که فشار وزن را به سطح کفش کاهش میدهد و همچنین از فشارهای وارد از سطح زمین به پا تا حد زیادی جلوگیری می کند، اکثر برند های معروف برای تولید لایه میانی از موادی استفاده می کنند که کفش علاوه بر سبک بودن، قابلیت تحمل بالایی نیز داشته باشد‌.

راهنمای خرید کفش دویدن

طراحی

از آنجایی که ظاهر کفش نیز اهمیت فراوانی دارد، یکی دیگر از خصوصیات در هنگام خرید کفش پیاده روی طراحی آن است تا شما بتوانید احساس راحتی بیشتری با کفش داشته باشید، کفش های پیاده روی به صورت معمول آزادی بیشتری در هنگام حرکت دارند، همچنین پنجه کفش های پیاده روی پهن تر از کفش های دیگر است تا از فشار آمدن به انگشتان جلوگیری کند.

نکات مهم در هنگام خرید کفش پیاده روی

  • بهتر است کفشی را برای پیاده روی انتخاب کنید که پاشنه آن راحت باشد و به پای شما فشاری نیاورد
  • سعی کنید بند کفش را از آخرین سوراخ ریز رد کنید، زیرا از لغزش پا در داخل کفش جلوگیری میکند
  • رویه کفش پیاده روی نباید به پا فشار بیاورد،اگر حس کردید که رویه کفش پیاده روی و دویدن به پای شمافشار وارد میکند و کفش تنگ است، قبل از امتحان کردن سایز بزرگتر کفش، سعی کنید بند کفش را یک بار دیگر ببندید،شاید این فشار به خاطر سفت بستن بند کفش باشد.
  • از آنجایی که پاها در هنگام پیاده روی ورم می کنند ، بهتر است کفشی را انتخاب کنید که فضای خالی در آن وجود داشته باشد.
  • بهتر است در هنگام خرید کفش پیاده روی انعطاف پذیری آن را چک کنید، برای پی بردن به این مسئله می توانید پاشنه کفش را در دست خود بگیرید و پنجه کفش را بر روی زمین فشار دهید ، اگر کفش انعطاف پذیر باشد خم می شود.
  • در هنگام خرید کفش پیاده روی باید بتوانید به راحتی پنجه پای خود را در کفش حرکت دهید و حدود ۶ میلی متر از هر طرف کفش، کاملا آزاد باشد.
  • اگر برای پیاده روی جوراب خواصی استفاده میکنید، بهتر است در هنگام خرید کفش پیاده روی آن را نیز همراه خود ببرید.
  • برای آن که در هنگام خرید کفش پیاده روی انتخاب بهتری داشته باشید باید خصوصیات پای خود را به خوبی بشناسید.

خرید کتونی در کتپوش

جمع بندی

بسیاری از افراد و حتی برخی ورزشکاران به ظاهر کفش بیشتر از هر چیز دیگری توجه می کند، این مسئله یکی از رایج‌ترین اشتباهات در هنگام خرید کفش پیاده روی از را بعد از چند ماه پایه افراد را اذیت می کند از بهتر است در هنگام خرید کفش بیشتر به راحتی آن توجه کنید. همانطور که قبل تر در این مقاله اشاره شد بهتر است کفشی را برای پیاده روی انتخاب کنید که مقداری فضای خالی در آن وجود داشته باشد، استفاده از کفش های ورزشی با اندازه کوچک مشکلاتی همچون تاول و سیاه شدن ناخن پا را در پی دارد ، علت دیگر این موضع هم میتواند خرید از فروشگاه غیرمعتبر باشد! پیشنهاد میکنیم فقط از فروشگاه های معتبری مثل دیجی استایل،بانی مد و یا کتپوش ، کتونی خودتون رو خریداری کنید. در این مقاله سعی کردیم خصوصیات کفش مناسب پیاده روی را برای شما ذکر کنیم ، امیدواریم با در نظر گرفتن تمام خصوصیاتی که در این مقاله ذکر شد بتوانید کفشی را انتخاب کنید که در هنگام پیاده روی و دویدن برای شما بسیار راحت باشد.

کدخبر: 871633
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟