ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه های آن

 لازم است بدانید روش‌های زیادی برای تبلیغ در گوگل وجود دارد که هزینه‌ی آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. البته لازم به ذکر است که بازدهی هر یک از آن‌ها نیز با دیگر تبلیغات متفاوت است که ما در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت تا از نحوۀ ثبت تبلیغات در گوگل  و هزینه‌ های آن مطلع شده و بهترین نوع تبلیغات که مناسب با کار شما است را بیابید.

چرا تبلیغ در گوگل مهم است؟

امروزه بحث دیجیتال مارکتینگ به لحاظ اینترنتی شدن بسیاری از کسب‌و‌کارها اهمیت بسیاری پیدا کرده و بر سر زبان‌ها افتاده است؛ به همین دلیل بسیاری از افراد، ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه‌ های آن را بر دوش می‌گیرند تا بتوانند کسب‌و‌کار خود را به افراد بیشتری معرفی نمایند.
جالب است بدانید که در حال حاضر بخش زیادی از درآمد گوگل از بخش تبلیغات اتفاق می‌افتد؛ زیرا اکنون در دوره‌ای قرار داریم که با دسترسی به کامپیوتر، تبلت و موبایل، بسیاری از افراد بیشترین جست‌و‌جوهای خود را می‌توانند از طریق گوگل انجام دهند؛ درمقابل نیز ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه‌ های آن، نه تنها برای شرکت گوگل سود بالایی به همراه دارد، بلکه یک سرمایه‌گذاری پربازدۀ اینترنتی را برای کسب‌و‌کار محسوب می‌شود.
در ادامه لازم است بدانید تبلیغات مختلف در گوگل برای اهداف متفاوتی ایجاد شده‌‌است که از طریق گوگل ادز می‌توانید روند پیشرفت تبلیغات در گوگل و هزینه‌های آن را را بررسی کنید، به این صورت که با توجه به برنامه دیجیتال مارکتینگی که چیده‌اید و استراتژی خاصی که برای رسیدن به هدف و تارگت خود در نظر دارید، هزینه‌ها را کنترل کرده و برای آینده برنامه‌های دقیق‌تری بچینید.

انواع روش‌های تبلیغاتی در گوگل 

همان‌طور که می‌دانید، از گذشته تاکنون بحث تبلیغات وجود داشته و امروز و حتی در آینده نیز وجود خواهد داشت؛ زیرا برای به‌دست آوردن مشتری بیشتر و فروش بالاتر، نیاز به تبلیغات شدیداً احساس می‌شود. تنها تفاوتی که تبلیغات امروز با گذشته دارد، نوع و روش تبلیغات است که به لحاظ بهره‌گیری از فضای اینترنت و راه‌و‌روش‌های جدید دیجیتال مارکتینگ، از آن حالت حضوری خود خارج شده و بیشتر به حالت مجازی درآمده است.
بنابراین اینکه شما بتوانید متناسب با کسب‌و‌کارتان اقدام به ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه‌ های آن نمایید، بسیار اهمیت داشته و نیاز به تخصص در این حوزه دارد. ما در ادامه به معرفی انواع روش‌های تبلیغ در گوگل خواهیم پرداخت:

• تبلیغات بنری

یکی از روش‌های ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه‌ های آن مربوط به تبلیغات بنری می‌شود که در ادامه به معرفی چگونگی انجام آن خواهیم پرداخت:
1. وقتی برای جست‌وجوی مطلبی خاص وارد سایتی می‌شوید، در اطراف این مطلب حتما تبلیغات چشمک‌زنی را دیده‌اید که به معرفی سایت و یا محصول خاصی پرداخته‌اند؛ هنگامی که روی آن‌ها کلیک کنید، وارد سایت موردنظر شده و می‌توانید دربارۀ آن محصول یا خدمات اطلاعات بیشتری را به‌دست آورید؛ به این نوع تبلیغات " تبلیغات بنری " گفته می‌شود که جزو قدیمی‌ترین روش‌های تبلیغی در ایننترنت به شمار می‌آید. این بنر تبلیغی تنها به مدت‌زمانی که بین تبلیغ‌دهنده و تبلیغ‌گیرنده قرارداد شده است نمایش داده شده و عموما در سایت‌های پربیننده این نوع تبلیغ انجام می‌شود.
2. به دلیل نمایش زیاد، سبب برندینگ محصول شده و کاربر با نام شما آشنا می‌شود و در ذهن او ماندگار خواهد شد.
3. هزینه ثبت این نوع تبلیغات در گوگل کم بوده و راحت‌تر می‌توان هزینه‌های تبلیغات خود را مدیریت کرد.

• تبلیغات پاپ آپ

این نوع از تبلیغات را می‌توان یکی از روش‌های تبلیغ در گوگل به شمار آورد که البته جذابیت بالایی ندارد؛ زیرا وقتی سایتی را باز می‌کنید، در ابعاد و اندازه کوچکی نشان داده می‌شوند و با اینکه افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند، اما جذابیت خوبی ندارد.

• رپورتاژآگهی

یکی دیگر از روش‌های ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه‌ های آن، رپورتاژآگهی است که در سایت‌های خبری و وبلاگ‌های مرتبط و پربازدید درج می‌شود. هنگامی که سفارش رپورتاژآگهی می‌دهید، این نوع تبلیغات نوشته شده و در سایت‌های خبری و در بخش گزارش‌های خبری ثبت می‌شوند. با استفاده از رپورتاژآگهی می‌توان بک لینک دائمی دریافت کرد. مزیت دیگر آن نیز دائمی بودن آن در سایت فوق است، به‌گونه‌ای که هیچ‌وقت برداشته نمی‌شود و این مورد مزیتی برای این نوع تبلیغات به شمار می‌آید.

ایمیل مارکتین‍گ

• ایمیل مارکتین‍گ

ایمیل مارکتینگ جزو یکی از روش های تبلیغاتی گوگل به شمار می‌آید که به آن روش بازاریابی درونگرا نیز گفته می‌شود. ایمیل‌های تبلیغاتی به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه ارسال می‌شوند و با توجه به اندازه و قابلیت‌هایی که دارند، قیمت آن‌ها محاسبه می‌شود.

• بازاریابی مشارکتی

ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه های آن در این روش کمی متفاوت است؛ زیرا در این نوع تبلیغ، هزینه به ازای میزان فروش در نظر گرفته و پرداخت می‌شود، همچنین مبلغ ثابتی برای هر فروش در نظر گرفته شده است که صاحب کالا یا ارائه‌دهنده خدمات وجه مورد توافق را به شخص تبلیغ‌کننده پرداخت می‌کند. این روش از ثبت تبلیغات در گوگل برای آگهی‌دهندگان بسیار جذاب است.

وبلاگ نویسی

• وبلاگ نویسی

یکی دیگر از روش‌های ثبت تبلیغات در گوگل برای آن‌که بتوانید مشتری‌های دائمی پیدا کنید و یا مشتری‌های بالقوه خود را به مشتری‌های وفادار تبدیل نمایید، این است که وبلاگی بسازید و محتوای مرتبط با کسب‌و‌کار خود را در آن قرار دهید و آن را به سایت خود لینک کنید؛ این روش نه تنها برای ارتباط پیدا کردن با مخاطبان بهتر است، بلکه به لحاظ آن‌که به سایت فروشگاه و یا خدمات شما لینک می‌شود، می‌تواند به بهبود سئوی سایت شما کمک کرده و افراد بیشتری آن را مشاهده کنند.

ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه ‌های آن به چه صورت است؟

تا اینجا دربارۀ روش‌های تبلیغات در گوگل صحبت کردیم ولی درمورد هزینه‌های تبلیغ در گوگل باید به این موضوع اشاره کرد که زمانی شما می‌توانید آگهی خود را در سایت موردنظر قرار دهید که هزینۀ آن را پرداخت کرده باشید.
بازاریابی و تجارت در تمامی کشورها وجود دارند و هر کشور بسته به نوع تبلیغاتی که برای کسب و کار آن‌ها بهینه و کارآمدتر است، هزینه‌ای بابت آن پرداخت می‌کنند.

جمع‌بندی

در اینجا لازم است به این نکته مهم اشاره کنیم که ثبت تبلیغات در گوگل و هزینه ‌های آن به دو دسته تقسیم می‌شود؛ یکی هزینه‌ای است که باید در جهت ساخت تبلیغات پرداخت شود و دیگری هزینه‌ای است که پس از آماده شدن تبلیغ در سایت گذاشته شده و هزینۀ آن پرداخت می‌شود. برای آن‌که بتوانید هزینه‌های تبلیغات کسب‌وکار خود را در طی یک ماه و حتی یک سال مدیریت کنید، لازم است برآورد کرده و بهترین نوع تبلیغات مناسب با کسب‌وکارتان را انتخاب کنید؛ زیرا ممکن است برخی از تبلیغات اصلاً بازدۀ مالی برای شما به همراه نداشته باشند. این موضوع یکی از مهم‌ترین نکات در تبلیغات اینترنتی به شمار می‌آید که خودتان و یا تیم دیجیتال مارکتینگ‌تان باید به آن توجه داشته باشد.

 

 

کدخبر: 829095 ویرایش خبر
آیا این خبر مفید بود؟