در حالیکه اصلا این طور نیست. کشورهای صنعتی اروپا خصوصا آلمان و کانادا همواره به دنبال جذب نیروهای فنی متخصص بوده و هستند. یکی از رشته‌های مهم و البته پردآمد در این کشورها، جوشکاری است. شما می‌توانید با استناد بر مدرک جوشکاری معتبر و تجربه کافی خود، به هر کشوری که بخواهید مهاجرت کنید.

مهاجرت به عنوان جوشکار، ارتباط مستقیمی با مدرک تحصیلی شما ندارد. در این گونه مهاجرت‌ها حتی با مدرک دیپلم نیز می‌توان در آزمون‌های سنجشی قبول شد. تنها نکته مهم در این خصوص، داشتن مدرک معتبر جوشکاری از آموزشگاهی مورد اطمینان است. ما به شما آموزشگاه فنی و حرفه‌ای سروش جاوید را پیشنهاد می‌کنیم. این آموزشگاه با ارائه مدراک فنی و حرفه‌ای و ارائه مدارک بین‌المللی نقش مهمی در فرآیند مهاجرت شما ایفا خواهد کرد.

بازار کار رشته جوشکاری در خارج از ایران

خوشکاری یکی از مشاغل سخت و پرخطر محسوب می‌شود. اما با وجود این ریسک‌ها، درآمد این رشته نیز معقول بوده و سختی‌های آن را پوشش می‌دهد. جوشکاران چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور، با توجه به مهارت و تخصص خود درآمد کسب می‌کنند. اما آنچه موجب مهاجرت جوشکاران به خارج از کشور می‌شود، درآمدهای دلاری و بازار کار پررونق‌تر است.

امروزه کشورهای صنعتی مانند کانادا، آلمان، اتریش و... به دنبال جذب نیروی کاری متخصص در امر جوشکاری هستند. چرا که نیروی کار این کشورها جوابگوی حجم بالای پروژه‌های صنعتی موجود در آن‌ها نیست. به همین دلیل است که اغلب مهاجران به کشورهای صنعتی اروپایی و آمریکایی، متخصصان فنی به خصوص جوشکاران هستند.

جوشکاران راحت‌تر و سریع‌تر از سایر اقشار مهاجر می‌توانند کار پیدا کرده و در نهایت اقامت بگیرند. اما فراموش نکنید که دو چیز در اخذ ویزا و اقامت این افراد نقش پررنگ‌تری دارد.

 1. مدرک جوشکاری معتبر
 2. تجربه کاری بالا

البته شما برای دوام بیشتر در این مشاغل باید مهارت‌های حل مسئله، سرعت و دقت بالایی نیز داشته باشید. در واقع شما باید با توجه به جزئیات پروژه، جوشکاری بی‌عیب و نقصی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیاده‌سازی کنید. آنچه که سبب می‌شود نتوان کار جوشکاران را با ماشین آلات و ربات‌های پیشرفته کشورهای اروپایی جایگزین کرد، مهارت و تخصص چندین ساله‌ی آنان است.

مهارت‌های مورد نیاز برای یک جوشکار در امر مهاجرت

اگر قصد دارید به عنوان یک جوشکار مهاجرت نمایید، باید مهارت‌ها و تخصص‌های لازم در این رشته را کسب کنید. شما برای متحول کردن زندگی و آینده شغلی خود باید به یک متخصص تراز بالا در حیطه جوشکاری تبدیل شوید. کسب مدارک معتبر در رشته‌های مرتبط با جوشکاری می‌تواند در کسب نمره قبولی شما در سفارت کشور موردنظرتان نقش بسیار مهی داشته باشد.

برخی از مهارت‌ها و توانایی‌های لازم برای جوشکاری عبارت اند از:

 • شناخت تجهیزات مربوط به جوشکاری شامل دستگاهای دستی، نیمه اتوماتیک و خودکار
 • شناخت تجهیزات مربوط به برش شعله دستی یا نیمه اتومات
 • تفسیر مشخصات پروژه جوشکاری
 • مهارت‌های مربوط به تغییر شکل فلزهای مختلف توسط شعله
 • شناخت تجهیزات برش قوس اکسیژن ( قوس هوا)
 • شناخت و توانایی کار با تجهیزات لحیم کاری جهت اتصال فلز یا پر کردن سوراخ‌ها، تورها و درزهای فلزی
 • آشنایی جوش روباتیک شامل راه اندازی، تنظیم و نظارت بر خط تولید

شرایط لازم برای مهاجرت به عنوان یک جوشکار

مهاجرت پروسه‌ای طولانی و زمان بر است. شما باید نمرات بالایی در آزمون‌های سنجش سفارت کشور موردنظرتان کسب کنید تا بتوانید اقامت آن کشور را به دست آورید. اگر مایل به مهاجرت باشید، باید اطلاعات، مدارک و مهارت‌های خود را در غالب یک لیست در سیستم جامع رتبه‌بندی کشور مقصدتان وارد کنید. این لیست بر اساس معیارهای کشور موردنظر نمره‌بندی شده و در نهایت امتیاز نهایی شما محاسبه می‌شود.

برخی از از موارد تاثیرگذار در این امتیازدهی به شرح زیر هستند:

 • حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط و تمام وقت
 • توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی یا زبان رایج کشور مقصد مانند فرانسه
 • کد رشته مورد نظر شما مطابق با لیست NOC (کد ملی مشاغل)

ارائه مدارک عدم سوسابقه برای مدت 5 سال

ارائه مدارک عدم سوسابقه برای مدت 5 سال

یکی از راه‌های دیگر برای اخذ ویزا خصوصا در کشور کانادا، مهاجرت به وسیله ویزای اسکیل ورکر (Skilld Worker) است. این ویزا به افرادی اعطا می‌شود که مهارت یا دانش خاصی در زمینه فنی داشته باشند. عموما نیز مهارت و تخصص آموخته شده در دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای مدنظر این ویزا قرار دارد.

یعنی شما به‌راحتی می‌توانید با آموزش جوشکاری و فراگرفتن یک تخصص خاص در زمینه جوشکاری، ویزای اسکیل ورکر کانادا و یا هر ویزای تخصصی دیگری را کسب کرده و اقامت دریافت کنید. همان‌طور که می‌بینید، فرآیند مهاجرت شما به عنوان یک جوشکار می‌تواند اینچنین تسهیل شده و باسرعت پیش می‌رود. البته اگر مدارک معتبر داشته باشید!

سوالات متداول

سوال در مورد فرآیند مهاجرت به عنوان جوشکار بسیار زیاد است. به همین دلیل، در ادامه به سوالات رایج شما پاسخ می‌دهیم.

 1. بهترین کشورها برای مهاجرت به عنوان جوشکار کدام کشورها هستند؟ به طور کلی کشورهای صنعتی بهترین انتخاب شما برای مهاجرت به عنوان جوشکار هستند. اما کشورهای اتریش، هلند، آلمان و کانادا بهترین بازار کار و درآمد را برای جوشکاران دارند.
 2. درآمد جوشکاران در خارج کشور چقدر است؟ درآمد یک جوشکار با توجه به ساعات کاری و تخصص آن متفاوت است. به طور مثال درآمد یک جوشکار در کانادا از ساعتی 18 دلار تا 34 دلار متغییر است.
 3. آیا برای جوشکاری باید مجوز داشته باشیم؟ عموما اغلب کارفرمایان به مدارک تخصصی شما بسنده می‌کنند.

ارائه خدمات آموزشگاه سروش جاوید

 

ارائه خدمات آموزشگاه سروش جاوید

کشورهای صنعتی همواره به دنبال جذب نیروی متخصص فنی خصوصا جوشکاران هستند. در نتیجه، شما می‌توانید به راحتی توسط حرفه و تخصص خود به بهترین کشورهای اروپایی مهاجرت کنید. اما آنچه در این فرآیند مهم است، مدارک معتبر شما هستند. شما باید مدارک مرتبط با جوشکاری از دانشگاه و یا مراکز فنی و حرفه‌ای داشته باشید تا بتوانید به کشور موردنظرتان مهاجرت نمایید. سروش جاوید یکی از آموزشگاه‌های معتبری است که شما می‌توانید در آن آموزش جوشکاری ببینید و برای آینده خود مسیری روشن را ترسیم کنید.

 

کدخبر: 811791
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟