7 دلیل مهم برای مهاجرت به آلمان

کشور آلمان در حال حاضر به عنوان یکی از 5 کشور محبوب جهان برای مهاجرت شناخته می شود. بر طبق آمارها، سالانه تعداد مهاجرین به آلمان بیشتر و بیشتر می شود. در این مقاله به 7 دلیل مهم برای مهاجرت به آلمان می پردازیم.

قبل از خواندن این مقاله، این موضوع را در نظر داشته باشید که این مقاله قرار است علاوه بر معرفی 7 دلیل مهم مهاجرت به آلمان، یکی از بهترین و معتبرترین موسسه های موفق، یعنی موسسه حقوقی اصطهباناتی را در زمینه مهاجرت به آلمان، روسیه، چین، فرانسه و... به شما معرفی کند.

شرایط اقتصادی فوق العاده

یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت به آلمان، شرایط اقتصادی فوق العاده ای است که این کشور برای مهاجرین مهیا کرده است. اقتصاد قوی و بالا بودن سطح رفاهی مردم در این کشور باعث شده آلمان جز یکی از برترین کشورها در حوزه الکترونیک، آی تی و... باشد و همچنین موقعیت شغلی گسترده‌ای برای متخصصین فراهم سازد.

طبق آمار، بیش از 3 میلیون شرکت بزرگ در این کشور مشغول به فعالیت هستند. از طرفی آلمان کشوری است که درصد و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و از این رو اقتصاد قوی را در بین کشورهای اروپایی تشکیل داده است.

سطح علمی و آموزشی بالا

یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به آلمان، سطح علمی و آموزشی بالا در این کشور است. بسیاری از دانشگاه های کشور آلمان جز برترین دانشگاه های جهان به حساب می‌آیند و سطح علمی بسیار بالایی دارند. از جمله این دانشگاه ها می‌توان به هایدلبرگ و مونیخ اشاره کرد. تحصیل در آلمان رایگان یکی از دلایلی است که مهاجرین زیادی را به آلمان جذب می‌کند. در شرایطی شما می‌توانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید و یا با هزینه بسیار پایین اقدام به تحصیل کنید.

علاوه بر آن، آلمان کشور بسیار مناسبی برای تحصیل پزشکی(مخصوص پزشکان) نیز می باشد. راه های تحصیل پزشکی در آلمان بسیار آسان است و بسیاری از افراد آلمان را برای تحصیلات پزشکی انخاب می‌کنند.

فرصت کاری بسیار زیاد

آلمان کشوری است که برای فارغ التحصیلان، شرایط بسیار مناسبی برای کار فراهم می‌کند. این کشور به دلیل میانگین سنی بالایی در میان مردمانش دارد، ظرفیت زیادی جهت جذب نیروی جوان و متخصص را دارد. کمبود نیروی متخصص در کشور آلمان باعث شده که سالانه تعداد بیشتری از مهاجرین را به صورت مهاجرت کاری به خود جذب کند.

علاوه بر این افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند، به سرعت تحت حمایت این کشور قرار گرفته و می توانند کار پیدا کنند.

2

هزینه های مقرون به صرفه

یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به آلمان هزینه مقرون به صرفه زندگی در این کشور است. هزینه خوراک، پوشاک، مسکن، رفت و آمد، کالا و... در این کشور منطقی و مقرون به صرفه است و عموما افراد از سطح رفاهی بالایی در این کشور برخوردار هستند. برای افرادی که دغدغه هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی، هزینه مسکن، ماشین و... را دارند؛ این را بدانند که زندگی در آلمان آنقدرها هم سخت نیست و هزینه زندگی در این کشور منطقی و مقرون به صرفه است.

بیمه سلامت در آلمان

از دیگر دلایل مهاجرت به آلمان، بیمه سلامت در این کشور است. نکته جالب در مورد بیمه این است که بیمه سلامت در این کشور اجباری بوده و تمام افراد موظف هستند نسبت به اخذ بیمه سلامت خود اقدام نمایند. بیمه سلامت در آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تبدیل می شود و بیمه دولتی ارزان تر از بیمه خصوصی می باشد.

امنیت در آلمان

بر اساس آمار، شاخص جرم در آلمان حدودا 34% و شاخص امنیت حدودا 66% است. آلمان عموما به عنوان یکی از امن ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود. شهرهای آلمان عموما از سطح بالایی از امنیت برخوردار هستند و از بین این شهرها، شهرهای مونیخ، دوسلدورف و اشتوتکارت جز امن ترین شهرهای آلمان محسوب می شوند.

جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان جاذبه های گردشگری، فرهنگی و طبیعی بسیار زیادی دارد و عموما مسافرین و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. آلمان به دلیل تاریخ و فرهنگ قدیمی که دارد، این کشور را به یک کشور فرهنگی در قاره اروپا تبدیل کرده است و جاذبه های گردشگری کشور آلمان توانسته گردشگرهای خارجی بسیاری را به خود جذب کند.

از جمله جاذبه های گردشگری آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کوه های هارز آلمان
  • تالار شهر بامبرگ
  • کلیسای آخن
  • پارک ملی ساکسون
  • قلعه شورین
  • و...

در پایان باید بگوییم مهاجرت به آلمان با موسسه بهتر از مهاجرت بدون مشورت، تحقیق و وکیل است. پس بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور با یک موسسه قدرتمند و معتبر مثل موسسه اصطهباناتی در تماس باشید تا شما برای مهاجرت به آلمان راهنمایی کنند. جهت تماس با این موسسه می توانید با شماره 02191009797  تماس حاصل فرمائید

 

کدخبر: 729759 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟