سفر ۵۰۰ میلیارد تومانی نوبخت به پارس آباد مغان

محمد باقر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز ضمن سفر به استان اردبیل از پروژه پایاب سد خداآفرین در حوزه شهرستان پارس آباد مغان بازدید کرد.

به گزارش رکنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه این بازدید اظهار داشت: این طرح از سال‌های گذشته شروع شده و طبق گزارشهایی که دریافت کردیم عمده اعتبارات این پروژه بالغ بر ۹۰ درصد در سال های اخیر پرداخت شده است.

وی افزود: باز هم با توجه به اهمیت اقداماتی که برای انتقال آب از سد خداآفرین به سمت مناطق اردبیل،که بخش کمتری از آن به استان آذربایجان شرقی اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: طبق گزارشات قرار است ماهانه ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم را به زیرکشت آبی ببریم.

محمد باقر نوبخت با اشاره به انتخابات 1400 خاطر نشان کرد: قطعاً یکی از مولفه‌های ملی ما مشارکت مردم در امور اجتماعی به ویژه در انتخابات است . ان شاالله مثل همه انتخابات پیشین ،مردم پای صندوق‌های رای با انگیزه حضور پیدا کرده و انتخابات باشکوهی را به نمایش عرصه جهانی ارائه خواهند کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به ظرفیت های شهرستان پارس آباد،تصریح کرد: می‌توانیم پارس‌آباد را به عنوان قدرت بزرگ کشاورزی ایران تلقی کنیم. با توجه به پتانسیل های خاصی که داره و اقداماتی که برای آبیاری این زمین‌ها صورت گرفته بدون تردید آینده بهتر از گذشته است.

در پایان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگان مجلس و مردم قول داد تا ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه عظیم اختصاص دهد.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟