ماجرای فروش اراضی ملی در پردیس به مردم چه بود ؟
حجم ویدیو: 11.43M | مدت زمان ویدیو: 00:01:33

به گزارش رکنا، چند روزی هست که خبرهای از تجمع مالکان فاز ۶ پردیس در برخی از رسانه های خارجی منتشر شد که بسیاری از آنها به حق سلب مالکیت اراضی خود توسط شرکت عمران پردیس اعتراض داشتند.

خرید زمینی که جزو اراضی ملی است؟

اما ماجرا از چه قرار بود؟ چندین سال پیش یک قطعه زمین که برای منابع ملی بوده توسط افرادی خریداری می شود و بدون هیچ پیگیری از طریق اداره ثبت اسناد سند برای این زمین تهیه می شود و بعد از آن این اراضی قطعه بندی و به برخی از افراد فروخته می شود بعد از گذشت چندین سال با ورود قوه قضائیه به دلیل آنکه این اراضی جزو منابع ملی بوده اسنادشان ابطال شده و زمین به دولت باز می گردد.

در حال حاضر با وجود آنکه در فاز ۱۲ برای این افراد اراضی در نظر گرفته شده اما بسیاری از آنها همچنان اراضی خود را می خواهند که البته در بین این افراد دلالان و سوداگران هم به چشم می خورد که در آن دوران زمین با قیمت بسیار پایین خریداری کرده اند و در حال حاضر با افزایش قیمت زمین حاضر به تغییر آن نیستند.

صدور سند بدون استعلام از اراضی ملی!

در همین رابطه یک منبع آگاه با بیان اینکه یک سری اراضی در پایین دست آزاد راه و بزرگراه پردیس که از سال ۱۳۵۰ برگه تشخیص دارد و جزیی از اراضی ملی محسوب می شود متاسفانه اداره ثبت بدون استعلام از منابع طبیعی و شرکت عمران پردیس اقدام به صدور سند مالکیت به صورت مشاعی به یک سری افراد کرده است، گفت: بعد از گذشت مدتی با توجه به ملی بودن اراضی این اسناد توسط محاکم قضایی ابطال و اراضی به بیت المال برگشته است.

او ادامه داد: این خریداران باید بر علیه فروشندگان که اراضی ملی را فروخته اند در محاکم قضایی طرح دعوی کنند.

این منبع آگاه توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی در جهت کمک به این خریداران یک مصوبه با رویکرد حمایتی به صورت تخفیف و تقسیط از فاز ۱۲ پردیس برای آنها و ساخت مسکن و مجوز اعطای زمین داده است.

او بیان کرد: ولی متاسفانه یک سری افراد با تحریک زمین خواران و قول های مساعدی که از طرف یک سری افراد بدون مطالعه پرونده و ملی بودن اراضی به این افراد داده می شود، باعث ایجاد چنین مشکلاتی شدند.

این منبع آگاه تاکید کرد: این اراضی ملی هستند و به هیچ عنوان قابل برگشت نیست.

ماجرای فریاد فرماندار بر سر مالکان مسکن مهر پردیس چه بود؟

وی همچنین درباره اعتراض و فریاد کشیدن فرماندار هم گفت: متاسفانه فرماندار در هنگام صحبت با مالکان این زمین بود و قصد آرام کردن آنها را داشت اما تعدادی از حاضران با داد و فریاد اجازه صحبت کردن به او را نمی دادند و همین باعث عصبانیت فرماندار شد.

حال مشکل اصلی این مالکان مقاومت در برابر دریافت اراضی دیگر در قبال اراضی غیرقانونی قبلی در فاز ۶ است که هر چه سریع تر باید رسیدگی و جلو اینگونه دلال بازی ها گرفته شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:صبح پردیس

 

آیا این خبر مفید بود؟