چه میوه هایی به ایران قاچاق می شود ؟ + اسامی و قیمت

به گزارش رکنا، برخی از میوه ها در بازار است که حتی اسم آن را تا به امروز نشنیده ایم. پشن فروت ، چشم اژدها،.. و میوه های رنگارنگی که در بازار با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسد.

قیمت آووکادو هر عدد 90 هزار تومان، مارچوبه هر بسته 70هزار تومان، پشن‌فروت 4 عدد 300 هزار تومان، بلوبری هر عدد 110هزار تومان، سیب سبز فرانسوی هر کیلو 100هزار تومان، کاکتوس هر کیلو ۱۰۰ هزار تومان، چشم اژدها بسته‌ای 120هزار تومان است.

در این خصوص و قیمت های این هفته میوه و صیفی گفتگوی رکنا با اسدالله کارگر ، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی را بخوانید:

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی درباره این که چرا قیمت نوبرانه ها به طور رسمی اعلام نمی شود، گفت: قیمت گلابی، چاغاله بادام، گوجه سبز و میوه و سبزی های نوبرانه تا به ثبات قیمت نرسد ، اعلام رسمی نمی شود. وقتی اعلام می شود که  تا 40 درصد قیمت این میوه ها کاهش یابد.

میوه های رنگارنگ بازار قاچاق است

کارگر درباره خبر قاچاق گلابی 120 هزار تومانی از زبان مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: به طور کلی به غیر از آناناس، نارگیل، موز ، انبه و میوه های مجاز ، بقیه میوه و صیفی های بازار به طور قاچاق وارد می شود.

وی افزود: گلابی در این فصل در ایران تولید نمی شود. زمان کشت گلابی ، باز نوع خارجی آن وارد می شود. انگور شیلی ، پشن فروت و تمام میوه ها و سبزی های رنگارنگ بازار به صورت قاچاق وارد می شود.

قیمت گذاری بیشتر از نرخ اتحادیه خلاف است

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در آخر درباره گرانفروشی برخی میوه و صیفی جات ها در مغازه ها افزود: فروش میوه و صیفی جات خارج از لیست نرخ نامه هفتگی اتحادیه خلاف است و مغازه دارها موظف به قیمت گذاری طبق لیست اتحادیه هستند.

قیمت های هفتگی میوه و سبزی و صیفی

قیمت میوه و قیمت سبزی

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟