میزان وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال 1400 اعلام شد

به گزارش رکنا، بازنشستگان تامین اجتماعی از طیف های مختلف شامل حداقلی بگیر تا سطوح حقوقی گوناگون و مستمری بگیران این سازمان همچنان در انتظار صدور احکام جدید حقوق خود هستند و ضمنا غیر از حقوق، مطالبات خود را در زمینه افزایش تسهیلات و مزایا دنبال می‌کنند.

یکی از مزایایی که اقشار بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی انتظار افزایش آن را دارند، سقف تسهیلات ضروری بازنشستگان این سازمان است که سال گذشته – سال ۱۳۹۹ – در قالب وام بازنشستگان تامین اجتماعی و به عاملیت بانک رفاه کارگران پرداخت می شد.

علی دهقان‌کیا چهره رسانه ای بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که ریاست کانون بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان را در تهران به عهده دارد و در ماه های اخیر یکی از افرادی بوده که با مصاحبه ها و اطلاع رسانی های فراوان، مطالبات این اقشار را پیگیری کرده، در این باره گفته است: در سال قبل یعنی سال ۹۹ مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی از ۲ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان رسید و این مبلغ به عنوان وام به بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان پرداخت می‌شد.

افزایش قابل توجه مبلغ وام بازنشستگان و تعداد وام گیرندگان

بنا به اعلام تسنیم وی تصریح کرده است؛ امسال با توجه به نگاه مثبتی که در مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برای افزایش تسهیلات بازنشستگان وجود دارد پیش بینی می کنیم رقم وام پرداختی و تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش سازمان که این وام را دریافت می کنند، افزایش قابل توجهی داشته باشد.

دهقان‌کیا در مورد رقم دقیقی را به عنوان سقف جدید وام بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص نکرد اما با توجه به افزایشی که در حداقل حقوق بازنشستگان اتفاق افتاده است برآورد می شود رقم وام این اقشار امسال کمتر از ۱۰ میلیون نباشد.

وام ۱۰ میلیونی هم برآورده کننده انتظار بازنشستگان نیست

این درحالیست که بازنشستگان تامین اجتماعی در تماس های خود با کاماپرس و کامنت هایی که بر اخبار کاماپرس می گذارند از ناچیز بودن مبلغ وام ۵ میلیونی در سال گذشته گله فراوانی دارند و انتظار دارند مبلغ وام بیش از دو برابر افزایش یابد چرا که به زعم آنها با تورم و شرایط سخت اقتصادی و معیشتی حتی ۱۰ میلیونی شدن وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی نیز پاسخگوی نیازهای آنها نیست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟