دوج کوین رکورد شکست / قیمت انواع رمز ارزهای دیجیتالی

به گزارش رکنا، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی ، رالی قیمت روزهای اخیر احتیاط معامله گران را افزایش داده است. مایک نوگراتز- بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری گلکسی دیجیتال گفت: بازار ارزهای دیجیتالی رشد قیمت بی رویه ای داشته است. نه تنها بیتکوین بلکه ارزهای دیگری نظیر دوج کوین یا ریپل به سطوح قیمتی بیش از حدی رسیده اند که احتمال ترکیدن حباب قیمتی آن ها وجود دارد. تازه واردان با ریسک بزرگی مواجهند و بهتر است محتاط باشند.

اداره پست آمریکا در بیانیه ای مهم اعلام کرد که استفاده از توکن های غیرقابل تعویض یا NFT را آغاز خواهد کرد و از تمبرهایی که در این قالب عرضه شوند، پشتیبانی می کند. اداره پست آمریکا به نخستین نهاد بزرگ جهان تبدیل می شود که در سطح ملی استفاده از NFTرا تایید می کند. ( توکن های غیر قابل معاوضه برخلاف نوع قابل معاوضه، غیر یکسان و دارای ارزش متفاوت از هم هستند)

نشانه هایی وجود دارد که فعالان بورس وال استریت بالاخره پس از حدود یک دهه از راه اندازی ارزهای دیجیتالی در حال قبول آن ها هستند. برای نخستین بار قرار است تا سهام صرافی ارزهای دیجیتالی کوین بیس در بورس وال استریت عرضه اولیه شود. ارزش اولیه سهام این صرافی چیزی در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود. دو بانک بزرگ آمریکایی گلد من ساکس و جی پی مورگان نیز اعلام کرده اند به زودی امکان دسترسی به ارزهای دیجیتالی را در اختیار مشتریانشان خواهند گذاشت.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۲۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۹۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۴ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۵ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

دوج کوین ۳۰۰ درصد رشد کرد

در جریان معاملات ۲۴ ساعت گذشته ارز دیجیتال دوج‌ کوین ۹۱ درصد رشد کرده و در جریان معاملات ۷ روز گذشته هم حدود ۳۰۰ درصد بازدهی مثبت داشته است. سقف‌شکنی ارزها تا کجا ادامه دارد؟

بر خلاف کلیت بازار کریپتوکارنسی که بعد از سقف‌شکنی ارزهایی مثل بیت‌کوین، اتریوم و کاردانو وارد فاز اصلاحی شده بود امروز ارز دوج‌کوین حدود ۹۰ درصد بازدهی مثبت داشته و این درحالیست که این ارز در یک هفته گذشته حدود ۳۰۰ درصد رشد کرده است

ارز دوج‌کوین مورد حمایت ایلان‌ماسک است و این سرمایه‌دار با اعلام حمایت از این ارز باعث رشدها و سودهای نجومی یک‌شبه در دوج‌کوین می‌شود.

دوچج‌کوین از لحاظ ماکت‌کپ در رتبه ۸ بازار کریپتوکارنسی قرار دارد و ارزش بازار معادل ۳۰ میلیارد دلار دارد.دوج‌کوین در ۶ ماه گذشته روند رو به رشد خوبی را پشت سرگذاشته و حدود ۹ هزار درصد بازدهی حاصل کرده است.

در جریان معاملات یک سال گذشته هم این ارز نوسانات زیادی داشته و فراز و نشیب زیادی را پشت سر گذاشته است.

قیمت انواع رمز ارزهای دیجیتالی

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۶۲ هزار و ۸۰۶.۰۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۶۳ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۴۶۱.۷۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۹۳ درصد افزایش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۵۵۲.۹۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۳.۴۰ درصد افزایش

۴- ریپل

قیمت: ۱.۷۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷۹.۴۱ درصد افزایش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۷ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۱.۴۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۹۷ درصد افزایش

۷- پولکا دوت

قیمت: ۴۳.۶۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۳۳ درصد افزایش

۸- یونی سواپ

قیمت: ۳۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۹۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۹.۰۸ درصد افزایش

۹- لایت کوین

قیمت: ۲۷۸.۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۵۵ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۴۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲۹.۷۸ درصد افزایش

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟