قیمت سکه و قیمت طلا در هفته آینده / پیش بینی مهم

به گزارش رکنا، محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت قیمت سکه و طلا در سومین هفته ۱۴۰۰ گفت: با توجه به رویدادهای سیاسی که در روزهای اخیر اتفاق افتاد به طور متوسط اونس جهانی حدود ۱۶ دلار افزایش یافت و از نرخ یک هزار و ۷۲۵ دلار تا یک هزار و ۷۵۰ دلار در نوسان بود. افزایش قیمت جهانی سبب افزایش نرخ فلزات گرانبهای دیگر مانند نقره و پلاتین شد.

او افزود: بازار و واحدهای صنفی طلا و سکه به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند البته بعضی از شهرستان ها با توجه به اینکه در محدوده رنگ زرد، آبی و نارنجی هستند داد و ستدها در این مناطق جریان دارد و قیمت هایی که بر اساس شاخص دلار و اونس جهانی محاسبه شده است نرخ انواع سکه به طور متوسط سکه طرح قدیم و طرح جدید با افزایش قیمت همراه بوده است.

حباب سکه کاهش یافت

کشتی آرای تصریح کرد: نرخ نیم سکه، ربع سکه و سکه های یک گرمی با کاهش همراه بود که البته این کاهش قیمت در حقیقت از حباب سکه کاسته شده است که این امر به دلیل کاهش تقاضا به وجود آمده است.

او بیان کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نیز همانند اونس جهانی با نوسان همراه بود و در کمترین میزان در پله یک میلیون و ۳۰ هزار تومان قرار داشت و در حداکثر ترین میزان ممکن به یک میلیون و ۴۲ هزار تومان رسیده بود که به دلیل کاهش تقاضا در بازار روند کاهشی داشت.

کشتی آرای اظهار کرد: به طور کلی داد و ستد ها به دلیل کمبود تقاضا در بازار کاهش پیدا کرده بود و حباب سکه در ابتدای هفته روند کاهشی داشت اما در روزهای پایانی هفته حباب سکه طرح جدید با افزایش همراه بود که علت آن تقاضایی بود که برای سکه طرح جدید وجود داشت که حدود ۴۰۰ هزار تومان به حباب سکه طرح جدید افزوده شد.

کاهش قیمت نخواهیم داشت

او گفت: دنیا همچان تحت تاثیر اتفاقات سیاسی اخیر است بنابراین به نظر می رسد نرخ اونس جهانی میل به کاهش قیمت نداشته باشد و همینطور که قیمت آن در یک هفته تا یک هزار و ۷۵۰ دلار نوسان داشت این روند ادامه دارد باشد و دلار نیز در محدوده ۲۴ هزار تومان پایدار بماند و چون داد و ستد ها کاهش پیدا کرده است روند قیمت ها تغییر شدیدی نخواهد داشت.

خریداران مراقب کلاهبرداران باشند

کشتی آرای افزود: با توجه به تعطیلی واحدهای صنفی و طلا و جواهر فروشی ها افزایش داد و ستد در فضای مجازی افزایش یافته است از این رو خواهشمندیم خریداران و فروشندگان دقت لازم را در معاملات داشته باشند و مواظب کلاهبرداری ها و اتفاقاتی از این قبیل باشند تا دچار ضرر نشوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟