چند درصد خانوارهای ایرانی توان خرید گوشت را ندارند ؟

به گزارش رکنا، حسین راغفر، اقتصاددان اصلاح طلب و پژوهشگر حوزهٔ فقر و عدالت اقتصادی، با ذکر این مطلب می‌افزاید: بر اساس گزارش‌ها 30 درصد خانوارهای ایرانی در حال حاضر توان خرید گوشت را ندارند.

کوتاهی قد دانش آموزان به دلیل فقر

او علت افزایش نابرابری‌ها و فقر را اجرای سیاست‌های تعدیل اقتصادی از دهه هفتاد تا کنون عنوان می کند و می گوید: از دهه هفتاد تاکنون، تهیه اقلام ضروری مردم با چالش همراه شده و شاخص‌های سلامت به خصوص درمناطق محروم و مرزی سقوط کرده‌اند که کوتاهی قد دانش آموزان یکی از نتایج آن بوده است.

این پژوهشگر حوزهٔ فقر و عدالت اقتصادی با بیان اینکه از سال 73 بالغ بر 85 مورد اعتراض درباره قیمت نان داشتیم می گوید: سازو کار منسجمی برای شنیده شدن صدای مردم نیازمند و راهکارهایی برای کمک فوری به معیشت آنها نیاز است.

مردم کم درآمد در صف طولانی گوشت و مرغ یخ زده دولتی می ایستند

این اقتصاددان با اشاره به وضعیت نابسامان بازار کالاهای اساسی می گوید: خانواده ای که درآمد ندارد مجبور می شود در صف طولانی گوشت یخ زده و مرغ دولتی بایستد و اگر هم در این صف ها به کرونا مبتلا شوند که مشکلاتشان چند برابر می‌شود.

وی در ادامه می‌افزاید: در حال حاضر در وضعیت نگران کننده‌ای هستیم که هیچ وقت قشر متوسط و ضعیف جامعه در چنین شرایطی نبوده است.

او با بیان اینکه معیشت اولویت مردم است می‌گوید: اساس زندگی بسیاری از اقشار جامعه در شرف از دست رفتن است.

عده ای خوی انسانی خود را از دست داده اند

راغفر در ادامه می گوید: به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی عده ای فربه شده و خوی انسانی خود را از دست داده اند و به ماشین های بزرگ اتلاف منابع و مصرف تبدیل شده اند.

این اقتصاددان می‌افزاید: فشار زیادی روی خانوارهای نیازمند و اقشار ضعیف جامعه است. تداوم این شرایط امکان ندارد مگر اینکه اقدام سریعی در این زمینه صورت گیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟