مرغ با نرخ مصوب در مسیر انحرافی گرانتر به فروش می رسد

به گزارش رکنا، حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه روزانه ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تن مرغ در کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مرغ تولیدی مرغداران با نرخ مصوب به ازای تحویل نهاده‌ها دامی خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار هر کیلوگرم مرغ از مرغداران با نرخ مصوب ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری شده و باید با نرخ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به دست مردم برسد.

اسدالله نژاد دلیل عرضه پایین مرغ با نرخ مصوب در بازار را انحراف از مسیر توزیع دانست.

بازار سیاه فروش مرغ

وی گفت: بخش عمده مرغ‌های که با نرخ مصوب از مرغداران خریداری می‌شود و باید با نرخ دولتی به دست مردم برسد از مسیر منحرف شده و سر از بازار سیاه در می‌آورند.

اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه با نزدیک شدن به نوروز این تخلف شدت گرفته است، افزود: کاهش عرضه مرغ با نرخ دولتی در این روزها نتیجه افزایش انحراف و تخلف در این زمینه است.

وی معتقد است؛ اگر تمام مرغی که با نرخ مصوب از مرغداران خریداری می‌شود بدون انحراف در بازار توزیع شود هیچگاه شاهد ازدحام مردم برای خرید مرغ دولتی نخواهیم بود.

نظارت بر بازار ضعیف است

اسدالله نژاد تصریح کرد: تا زمانی که نظارت بر بازار ضعیف باشد توزیع کالاهای اساسی هرماه با سودجویی همراه خواهد بود و بازار سیاه در بازار تشکیل می‌شود.

نائب رئیس کانون انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی کشور یادآور شد: ضعف نظارت مسئولان بر دلالان درحالی است که مرغداران را از طریق تحویل نهاده دامی با نرخ مصوب تحت فشار قرار داده‌اند تا دسترنج خود به زیان بفروشند.

اسدالله نژاد قیمت منصفانه هر کیلوگرم مرغ گرم با توجه به هزینه تمام شدن تولید و در صورت تامین سهمیه نهاده دامی ۲۳ هزار تومان دانست.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟