قیمت بلیط هواپیما در ایام نوروز اعلام شد / 4 ایرلاین مشکل ساختاری دارند

به گزارش رکنا، تورج دهقانی زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه برای عید به هیچ عنوان افزایش قیمتی در قیمت بلیط هواپیما نخواهیم داشت، گفت: شرکت‌های هواپیمایی حق ندارند، نرخ بلیت برای پرواز‌های داخلی در ایام عید و برای مسیر‌های مختلف داخلی و پر تردد را تغییر دهند و سازمان هواپیمایی هم در این رابطه نظارت شدیدتری را اعمال خواهد کرد.

مجوز افزایش نرخ بلیط هواپیما تا پس از تعطیلات نوروزی صادر نخواهد شد

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: هم اکنون شرایط به گونه‌ای نیست که امکان چنین تغییرات قیمتی وجود داشته باشد و به هیچ وجه مجوز افزایش نرخ بلیت هواپیما تا پس از تعطیلات نوروزی صادر نخواهد شد.

با متخلفان برخورد می شود

او ادامه داد: اگر شرکت هواپیمایی سقف قیمتی مصوب موجود را برای نرخ بلیت هواپیما رعایت نکند در رصد‌های مستمری که داریم متوجه تخلف در این زمینه خواهیم شد و با شرکت هواپیمایی مورد نظر برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اجازه تخلف به شرکت‌های هواپیمایی داده نخواهد شد، اظهار کرد: شاید نرخ کنونی بلیت هواپیما با توجه به شرایط اقتصادی موجود برای ایرلاین‌ها به صرفه نباشد، اما شرایط کنونی به گونه‌ای نیست که دیگر امکان افزایش نرخ بلیت هواپیما وجود داشته باشد و نمی‌توانیم چنین اجازه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی بدهیم و برنامه‌ای برای بالا رفتن نرخ بلیت هواپیما نداریم.

پروتکل های کرونایی ادامه دارد

او با بیان اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در تمامی پرواز‌ها باید تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا لغو آن اعلام نکرده اجرا شود، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به صورت کامل بر این فاصله‌گذاری ۶۰ درصدی نظارت خواهد کرد و با شرکت‌هایی که این فاصله‌گذاری را رعایت و یا اجرا نکنند برخورد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این روش که در رابطه با فاصله‌گذاری اجتماعی در پرواز‌ها در نظر گرفته شده در هیچ جای دنیا نمونه ندارد و تنها در بخش هوایی ایران است که قانون فاصله‌گذاری اجتماعی را در پرواز‌های خود رعایت می‌کند، افزود: سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی به دلیل افزایش ایمنی و سلامت مسافران و تضمین سلامت آنها این مصوبه را ارائه کرد و خوشبختانه شرکت‌های هواپیمایی هم تاکنون این موضوع را پذیرفته‌اند.

زنگنه توضیح داد: ممکن است برخی از شرکت‌های هواپیمایی در این رابطه زیان ببینند، اما با افزایش نرخ بلیت‌ها بخشی از این زیان را جبران می‌کنیم.

۴ ایرلاین به دلیل مشکل ساختاری تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده‌اند

معاون وزیر راه‌وشهرسازی بیان کرد: تاکنون با چند شرکت هواپیمایی در این رابطه به دلیل عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برخورد کرده‌ایم و نظارت در این رابطه همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور توضیح داد: تاکنون تمامی ایرلاین‌ها تسهیلات کرونایی را دریافت کرده‌اند و ۴ شرکت هواپیمایی که مشکل ساختاری دارند و مرتبط با نهاد‌های مختلف هستند، تسهیلات را دریافت نکرده‌اند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟