قیمت دلار پس از بازگشت آمریکا به برجام چقدر می شود ؟

به گزارش رکنا، تا روز چهارشنبه در پی اعلام خبر تحویل نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام به مدیرکل آزانس بین‌الملل روند بازار ارز مجددا صعودی شده بود و قیمت دلار تحت تاثیر خرج ایران از برجام تا کانال ۲۶هزار تومان افزایش یافت و انتظار می‌رفت این روند تا روز یکشنبه ادامه داشته باشد اما باز هم ورق بازار برگشت.

از روز گذشته پالس‌های جدیدی از سوی آمریکا به ایران مبنی بر پس گرفتن درخواست بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، گفت‌و‌گو با اروپایی‌ها برای مذاکره با ایران و لغو محدودیت ورود دیپلمات‌های ایران به نیویورک، فرستاده شده که بر انتظارات تورمی معامله‌گران ارزی تاثیر گذاشته و باعث شده قیمت دلار در معاملات فردایی تا مرز ۲۵هزار تومان کاهش یابد.

بازار در انتظار خبرهای خوب سیاسی است

این درحالیست که تاکنون خبر‌های مثبت این چنینی بارها منتشر شده و بازار ارز را برای مدت کوتاهی تحت تاثیر قرار داده، ولی از آنجا که ایران به دنبال لغو کامل تحریم‌ها است و بعد از روی کار آمدن بایدن، همه مسئولان کشور و همچنین مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کرده‌اند به نظر نمی‌رسد این کاهش قیمت هیجانی دلار تا زمانی که تحریم‌ها کاملا لغو نشود دوام چندانی داشته باشد.

انتظار عمده معامله‌گران ارزی بر بهبود روابط دو کشور در آینده نزدیک است. بنابراین بازار ارز فعلا منتظر اقدام و هر صحبتی در رابطه با برجام است که مسیر بازار ارز را تغییر خواهد داد، از همین رو معامله‌گران حجم خرید‌های خود را کاهش داده‌اند و این اتفاق باعث شده قیمت دلار در معاملات فردایی به ۲۵هزار تومان کاهش یابد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟