کاهش قیمت گوجه فرنگی اوایل هفته آینده + جزئیات

قیمت گوجه فرنگی / مهرداد غضنفری یکشنبه شب در هفدهمین نشست کارگروه تنظیم بازار استان قم با اشاره به گزارشی از بازرسی های انجام گرفته در هفت ماه نخست سال جاری بیان کرد: در این مدت بیش از 42 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان اصناف و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان انجام گرفته که این بازرسی ها به تشکیل حدود 4 هزار و 500 پرونده انجامیده است.

 

وی افزود: در این موضوع، نزدیک به 5 هزار مورد تخلف با ارزش تقریبی 223 میلیارد تومان ثبت شده که این تخلفات یا در تعزیرات استان تعیین تکلیف شده و یا همچنان روند بررسی آنان ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم همچنین از استمرار، افزایش و شدّت یافتن بازرسی ها در استان خبر داد و گفت: زین پس گروهی متشکل از نمایندگان دادستانی، تعزیرات، صمت و استانداری نیز برای بازدیدهای دوره ای از بازار اقدام خواهند کرد که حتی خود بنده نیز در این بازدیدها حضور خواهم داشت.

با گرانفروشان مرغ برخورد جدّی خواهد شد

غضنفری در عین حال از تثبیت نرخ مرغ در بازار استان خبر داد و خاطر نشان کرد: مرغ به اندازه کافی در بازار استان وجود دارد و توزیع آن به نرخ مصوّب ادامه می یابد و در عین حال با گرانفروشی های احتمالی نیز برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: گزارش شرکت بازرگانی دولتی نشان می دهد که ذخیره مطلوبی از برنج، شکر و روغن در استان وجود دارد، البته نگرانی هایی درباره روغن در سطح کشور ایجاد شده که قرار است تا پایان هفته جاری، روند فرآوری روغن خام افزایش پیدا کند و محموله های روغن در استان های مختلف توزیع شود که بر این اساس، ما این مشکل را برطرف شده می بینیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم درباره افزایش غیرمتعارف برخی محصولات کشاورزی و از جمله گوجه فرنگی نیز تصریح کرد: کمبود این محصول نیز تا پایان هفته از منطقه فارس وارد استان ما خواهد شد و از این رو پیش بینی می کنیم که قیمت گوجه فرنگی از اوایل هفته آینده، روند کاهشی خود را آغاز کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟