دفترچه‌ های بیمه تا فروردین 1400 تمدید شد

شاهدخت فتحی بیرانوند روز جمعه با اعلام این خبر افزود: بر اساس بخشنامه ابلاغی با استمرار شیوع ویروس کرونا و ضرورت کاستن از مراجعات بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان در تمامی صندوق‌های بیمه‌ای سازمان (به جز صندوق ایرانیان )پوشش بیمه شدگانی که تاریخ پایان اعتبار دفترچه آنها در بازه زمانی ابتدای مهرماه تا پایان سال جاری می باشد،تا تاریخ ۳۱ فروردین سال ۱۴۰۰ تمدید شد.

وی بیان کرد: در صندوق بیمه ایرانیان نیز صرفاً جهت بیماران خاص رویه فوق در سامانه پیاده سازی شده و دفترچه این افراد نیزبه صورت سیستمی تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ تمدید شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان مبتلایان به کرونا در صورت مراجعه به مراکز دولتی توسط این سازمان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین داروهای مطابق بر پروتکل های درمانی کرونا در تعهد سازمان بیمه سلامت هستند و افراد تحت پوشش می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

وی اظهار داشت: هزینه استفاده یک شبانه روز هر تخت مراقبت های ویژه ( آی سی یو ) ۹۵۰ هزار تومان است که ۹۰ درصد این رقم را بیمه سلامت پرداخت می کند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان ادامه داد: برخی داروها که میزان تاثیرگذاری و اثربخشی آنها در درمان کرونا تایید نهایی نشده اکنون در تعهد بیمه نیستند اما ممکن است پزشک بر اساس تجربه و درخواست بیمار آن را تجویز کند که دریافت این داروها به نرخ آزاد محاسبه می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟