بانک ملی زوج و فرد خدمات ارائه می کند ؟! + عکس

کرونا / بانک / رکورد آمار بستری‌ ها و فوتی‌ های مبتلا به کرونا در هفته‌ های اخیر موجب شد که محدودیت‌ های شدیدی بر مشاغل اعمال شود. بر این اساس از سویی فعالیت اغلب مشاغل ممنوع اعلام شد و از سوی دیگر کاهش ۵۰ درصدی حضور کارمندان پایتخت تا پایان آبان ماه را در پی داشت. تمامی دستگاه‌ ها در تهران مکلف شدند از روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۹۹ تا پایان ماه جاری نسبت به کاهش حضور کارکنان خود به میزان ۵۰ درصد اقدام نمایند.

بانک ملی

اعمال طرح زوج و فرد برای کارمندان

علیرضا زالی روز نخست آبان ماه به تصویب پیشنهاد ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران اشاره کرد و از تقلیل کارکنان همه دستگاه ها به ۵۰ درصد ظرفیت و اعمال طرح زوج و فرد تا پایان آبان ماه خبر داد . زالی بیان کرد که سعی داریم به کمک رتبه بندی، مشاغل مختلف در ساعات مختلف وارد شهر شوند؛ به طور مثال حضور کارمندان بانک ها در یک ساعتی از صبح و سایر مشاغل اداری در ساعاتی پس از ساعات اداری ضروری شود تا بتوان با همکاری شهرداری بار ترافیکی به خصوص از ناوگان حمل و نقل عمومی برداشته شود.

اما رییس بانک ملی شعبه شریعتی روبروی حسینه ارشاد، دست به اقدام نوظهوری زده است ! وی فعالیت این شعبه بانک را زوج و فرد کرده است . همچنین در اطلاعیه ای که به شیشه نصب شده از مشتریان خواسته است فقط در روزهای زوج به این بانک مراجعه کنند. در حالی که روابط عمومی بانک ملی از این اتفاق بی خبر است. حال چند سوال پیش روی مشتریان این بانک قرار دارد:

1- اگر چنین تصمیمی از بانک مرکزی و یا هر نهاد دیگری به شعب بانک ملی ابلاغ شده است چرا رسانه ها و مردم از آن بی خبر هستند ؟

2- باتوجه به این که توزیع و استقرار و مکان یابی شعب بانک ها براساس اصول کارشناسی و جمعیت در مناطق مختلف شهر انجام شده ، آیا هدایت مردم به دیگر شعب ، باعث تجمع و رفت و آمدهای غیرضرور بیشتر نخواهد شد و آیا این تصمیم در ایام کرونا نمی تواند خطرناک باشد ؟

3- با وجود این مسائل ، ای کاش حداقل این بانک آدرس نزدیکترین شعبه خود را برای اطلاع رسانی و تسهیل کار مردم نیز بر شیشه نصب می کرد.

تاریخ این اقدام جدید تا پایان آبان ماه 99 اعلام شده است. به نظر می رسد با تعیین این تاریخ مردم باید به طور خودجوش فعالیت های بانکی خود را زوج و فرد مدیریت کنند.

پیگیری می کنیم

روابط عمومی بانک ملی در این خصوص به رکنا گفت : این مورد که بانکی بتواند زوج و فرد فعالیت کند، به هیچ شعبه بانک ملی ابلاغ نشده است. شعب ملی ملزم هستند هر روز سر کار حضور داشته باشند اما با تعداد کمتر. ما این موارد را پیگیری و متعاقبا اطلاع رسانی خواهیم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟