این پول‌ ها به زودی از دلار و یورو ارزشمند‌تر می شود

ظاهرا تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز روبل روسیه را از میان ارزهای بازارهای نوظهور، یکی از سه گزینه برتر خود در دنیای پس از کرونا می‌دانند. تیمی از استراتژیست‌های گلدمن اعلام کردند ارز ملی روسیه به همراه راند افریقای جنوبی و پزوی مکزیک در لیست جذاب‌ترین ارزها قرار دارند.

در حالی که پزوی مکزیک به خاطر ترکیبی از زیرساخت‌های کلان حامی آن، انتخاب برتر این بانک است، دو ارز دیگر فضای بیشتری برای پیشرفت دارند. گلدمن اعلام کرد سرمایه‌گذاری در این بازارهای نوظهور باید پس از پایان بحران کرونا انجام شود چون درحال‌حاضر بسیار مخاطره آمیز خواهد بود.

تحلیلگران گلدمن می‌گویند: «با توجه به خطرات قابل ملاحظه داخلی از جمله اعلام بودجه میان مدت افریقای جنوبی در ماه اکتبر و ترکیبی از مشکلات سیاسی و بی‌ثباتی اقتصاد کلان برای روبل، مسئله اصلی برای هرکدام از این ارزها این است که آیا شرایط اقتصاد جهان می‌تواند بر مشکلات داخلی فائق آید».

رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا به همراه خطرات ژئوپلیتیکی و سقوط قیمت نفت در امسال پیامدهای منفی برای روبل داشته است. ارزش ارز ملی روسیه در روز جمعه به پایین‌ترین رقم در برابر دلار امریکا از ماه مارس رسید و ۷۸.۲۱ در هر دلار معامله شد.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز طی سقوط قبلی ارزش روبل اعلام کرده بود انتظار دارد این ارز بخشی از سقوط خود را جبران کرده و طی دو سال به ۶۱ روبل در هر دلار بازگردد. این دورنما بر اساس افزایش تدریجی قیمت نفت تعیین شده که احتمالاً طی این مدت تا ۶۰ دلار در هر بشکه بالا می‌رود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟