همایون مطیعی فوت کرد + عکس

به گزارش رکنا، همایون مطیعی در سال 1326 در اصفهان به دنیا آمد و پس از اتمام تحصیلات مقدماتی در همین شهر، در سال 1349 موفق به دریافت کارشناسی زمین شناسی از دانشگاه اصفهان شد.

در سال 1351 به استخدام شرکت ملی نفت ایران درآمد و در طول 35 سال خدمت صادقانه در شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب، مدیریت اکتشاف و پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، منشا خدمات ارزنده‌ای شد.

همایون مطیعی در طول مدت خدمت خود در شرکت ملی نفت ایران عهده‌دار مسئولیت‌های خطیری چون رئیس اداره زمین شناسی گسترشی شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب، رئیس اداره کل زمین‌شناسی مدیریت اکتشاف، مشاور مدیر اکتشاف، ریاست اداره فناوری و سیاستگزاری مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران بود.

صنعت نفت یکی از بزرگان فرهیخته خود را از دست داد

بازنشستگی در سال 1386 وقفه‌ای در ادامه خدمات پر بار مهندس همایون مطیعی به صنعت نفت کشور و جامعه زمین‌شناسی ایران به وجود نیاورد ایشان با حکم وزیر محترم نفت عضو شورای عالی اکتشاف، شورای عالی مخازن شد، کمیته ملی چینه شناسی کشور و فعالیت در مجامع علمی، به نقش آفرینی ادامه داد.

حاصل تلاش بیش از نیم قرن تحقیقات و پژوهش‌های علمی ارزنده وی در حوزه اکتشاف، توسعه و تولید در گزارش‌های فنی، مقالات و کتاب¬های تخصصی متعدد بازتاب داشته است که از آن جمله می‌توان به کتاب چینه‌شناسی زاگرس، زمین‌شناسی نفت زاگرس (دوجلد)، زمین‌شناسی درون چاهی(دو جلد)، ارزیابی ضخامت‌های واقعی لایه‌ها در اکتشاف و استخراج نفت، زمین‌شناسی نفت سنگ‌های کربناته (دو جلد)، مقدمه‌ای بر ارزیابی مخازن نفتی زاگرس اشاره کرد. که تمامی به عنوان مرجع معتبر مورد استفاده کارشناسان صنعت و اساتید دانشگاه استفاده می‌شود..برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟