واردات موتورسیکلت های لوکس و میلیاردی توسط یک فدراسیون ورزشی !

به گزارش رکنا، تسنیم در گزارشی مدعی شد، در مکاتبه اول میان آقای ن با جعفرپور مدیر کل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت آمده است، پیرو مکاتبات قبلی به استحضار می‌رساند با توجه به صدور مجوز 30 نفر از ورزشکاران این فدراسیون به شرح پیوست خواهشمند است دستور فرمایید لیست پیوست را در سازمانه مجوزها (مجوز ارزی) تأیید فرمایید.

در ادامه این نامه آمده است، ارز وارداتی این موتورسیکلت ارز بانکی می‌باشد که از محل حساب ارزی اشخاص قابل پرداخت می‌باشد و هیچگونه ارز دولتی و غیردولتی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

نگاهی به فهرست پیوست اشاره شده در نامه زیر نشان می دهد، با توجه به ممنوعیت واردات موتور سیکلت های سنگین در شرایط تنگنای ارزی، تعداد قابل توجهی از موتور سیکلتهای ذکر شده در جدول پیوست دارای ارزش میلیاردی بوده و به نوعی موتور سیکلت لوکس محسوب می‌شوند.

csqOfnJcpiOb

این درحالی است که در مرداد ماه امسال یکی از مدیران کل وزارت صمت، پاسخ مشخصی به این مکاتبه داده است،

مدیر کل صنایع حمل و نقل وزارت صمت، در خصوص واردات موتور سیکلتهای ورزشی نوشته است، بازگشت به نامه‌های شماره 371/136 مورخ 99/4/2 و شماره 371/137 مورخ 99/4/2 و با توجه توانمندی‌های ایجاد شده برای تولید انواع موتورسیکلت تحت برندهای معتبر جهانی در داخل کشور و به دلیل محدودیت‌های تخصیص ارز، خواهشمند است دستور فرماید سیاست‌ها و رویه‌های معرفی ورزشکاران، ضوابط نقل و انتقال موتورسیکلت‌های ورزشی و نیازهای سالیانه به تفکیک نوع موتورسیکلت را جهت امکان‌سنجی تولید داخل و برنامه‌ریزی برای تأمین از طریق سازندگان داخلی به این دفتر ارسال نمایند.

ضمنا مقتضی است فهرست درخواست‌ها مجددا بررسی شده و درخواست های اولویت‌دار ارسال گردد.

1399061914222838211700810

یکی از ابهاماتی که در این بین وجود دارد این است که با چه هدفی در شرایط تنگنای ارزی پیگیریهایی برای واردات و ثبت سفارش این کالاهای ارز بر انجام میشود، در سنوات اخیر چه تعداد موتور سیکلتهای سنگین (1000 سی سی به بالا) ثبت سفارش و ترخیص شده است؟ چه افرادی توانسته اند از محل فضای مجوز مربوط به فدراسیون اقدام به ترخیص موتور سیکلت با حجم موتور بالا کنند؟برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟