نقش ارز نیمایی در تنظیم بازار مرغ

به گزارش رکنا ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اگر واردات نهاده های طیور با ارز نیمایی انجام شود تولیدکنندگان با جذابیت اقتصادی بالاتری نسبت به تولید مرغ اقدام خواهند کرد.

اصفهان ، قطب تولید محصولات دامی در کشور

حسن قاضی عسگر با اشاره به اینکه استان اصفهان یکی از قطب‌های مهم تولید محصولات دامی در کشور است، اظهارداشت: استان اصفهان از نظر تولید شیرخام در کشور رتبه اول را با تولید سالیانه بالغ بر یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن دارد.

وی اشاره‌ای به جایگاه دوم استان اصفهان در تولید گوشت مرغ، تصریح کرد: تعداد یک هزار و ۸۵۰ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت ۳۶.۵ میلیون قطعه در دوره و با تولید سالانه ۲۰۵ هزا رتن گوشت طیور رتبه اول در ظرفیت تولید و رتبه دوم در تولید گوشت مرغ دارد.

تهاتر و ارز نیمایی نجات بخش صنعت طیور و لبنی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به وضعیت بازار مرغ و افزایش قیمت شیر و لبنیات در استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه نهاده‌های طیور با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تأمین می‌شود و در ترخیص این نهاده‌ها مسائلی ایجاد شده است.

وی افزود: امیدواریم از طریق تهاتر که با صادرات شیرخشک و واردات نهاده‌های طیور همراه است این بازار تعدیل شود؛ با کاهش قیمت تمام شده برای صاحبان مرغداری تولید گوشت مرغ با قیمت مناسب در بازار عرضه می‌شود.

قاضی عسگر با اشاره به اینکه تخصیص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی کفاف واردات نهاده‌های طیور را نمی‌دهد، تصریح کرد: اگر واردات نهاده‌های طیور با ارز نیمایی انجام شود تولیدکنندگان با جذابیت اقتصادی بالاتری نسبت به تولید مرغ اقدام خواهند کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟