با وام ازدواج چه چیزهایی می توان خرید؟

به گزارش رکنا، برای آغاز یک زندگی باید حداقل شرایط اقتصادی فراهم باشد که بسته به شرایط جامعه است ؛ در شرایط کنونی به دست آوردن حداقل های زندگی نیز دردسرهای زیادی دارد.

این روزها بیکاری، اجاره خانه، هزینه های خرج زندگی و جهیزیه هر جوانی را برای تشکیل یک زندگی مشترک پشیمان می کند.

تنها توجه دولت به زوجین هم تنها در این حد است که وام 50 میلیون تومانی را برایشان در نظر گرفته است.

آیا وام 100 میلیونی کفاف شروع یک زندگی را می دهد؟

بهتر است قیمت برخی از رکن های اصلی شروع یک زندگی را مرور کنیم؛ هر زوجی فارغ از خرید طلا و.. برای یک زندگی نیاز به سقف بالای سر دارند؛ برای اجاره یک خانه نقلی و کوچک در منطقه متوسط نشین باید حداقل 100 میلیون تومان کنار گذاشته شود.

با یک جست و جوی ساده در سایت های فروش لوازم خانگی متوجه می شوید که قیمت وسایل خانه چندین برابر سال های گذشته افزایش یافته ؛ مثلا یک یخچال فریزر ساخت ایران که خانواده متوسط بتوانند آن را تهیه کنند بین 12 تا 20 میلیون تومان، قیمت یک تلویزیون معمولی تولید داخلی 7 تا 11 میلیون تومان و یک لباسشویی ساخت ایران بین 8 تا 15 میلیون تومان است. این درحالی است که مخارج یک جشن ساده با تخمین قیمت ها بیشتر از وام ازدواج می شود.

با وجود افزایش قیمت ها وام 100 میلیون تومانی زوجین چه دردی از جوانان را درمان می کند؟

در واقع با 50 میلیون تومان وام دختر می تواند تنها 4 مورد از اقلام ضروری یک زندگی را تهیه و پسر نیز می تواند یک جشن ساده برگزار کند این در حالی است که در دوسال گذشته با همین مبلغ می توانستند تمام جهیزیه عروس را خریداری کنند!

با این وضع تورم در کشور، زوج های جوانی که پشتوانه مالی ندارند و یا از طرف پدر و مادر تامین نمی شوند؛ چگونه می توانند با 100 میلیونی که بایت وام ازدواج دریافت می کنند از پس مخارج و خرید لوازم منزل بر آیند؟!برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟