به گزارش رکنا، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۷۳ درصد کاهش به ۱۶۰۵ دلار و ۹ سنت رسید. نرخ طلا در بازار امریکا هم امروز با ۰.۵۲ درصد افت به ۱۶۲۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

سنای امریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان است با تصویب لایحه محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری آن را به مجلس نمایندگان فرستاد تا دموکرات‌ها برای تصویب سریع آن در مجلس نمایندگان تحت فشار مضاعفی قرار بگیرند.

بازارهای بورس آسیایی پس از دو جلسه افزایش امروز را به شکلی محتاطانه آغاز کردند. سرمایه‌گذاران در انتظار تصویب نهایی بسته محرک اقتصادی دولت امریکا و انتشار جزییات آن هستند. ثبت سفارشات جدید برای کالاهای سرمایه‌ای مهم تولید امریکا در ماه فوریه کاهش شدیدی را تجربه کرده و تقاضا برای ماشین‌آلات و سایر تجهیزات تولیدی به شدت افت کرده است. این آمارها نشان دهنده عمق اختلال ایجاد شده در فعالیت‌های اقتصادی است که به گفته تحلیلگران از ورود اقتصاد جهان به دوره رکود حکایت دارد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در جریان تماس تصویری با وزرای دارایی کشورهای حوزه یورو از آنها خواست که به منظور مقابله با اثرات اقتصادی شیوع کرونا به صورت جدی موضوع انتشار مشترک اوراق قرضه کرونایی را مد نظر قرار دهند.

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول هم از سهامداران خود خواسته‌اند تا بسته‌های حمایتی فوری را برای کمک به کشورهای فقیر جهان فراهم کنند.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا دیروز با ۱.۴۱ درصد افزایش به ۹۴۹.۱۵ تن رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟