به گزارش رکنا، پس از اقدامات غیرمنتظره فدرال رزرو امریکا برای کمک به اقتصاد بحران زده امریکا برای مواجهه با ویروس کرونا نرخ طلا روز سه شنبه شاهد جهش ۲ درصدی بود و رشد نرخ ۴ درصدی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۵۷۲ دلار و ۴۵ سنت رسید. نرخ فلز زرد دیروز با ۳.۷ درصد جهش مواجه بود و بالاترین رشد نرخ از ژوئن ۲۰۱۶ را پشت سر گذاشت.

قیمت طلا در بازار امریکا هم امروز با ۱.۹ درصد افزایش به ۱۵۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «پس از اقدامات فدرال رزرو برای حمایت از اقتصاد امریکا نرخ طلا شاهد جهش قابل توجهی بوده است.»

بانک مرکزی امریکا روز دوشنبه مجموعه برنامه‌های اضطراری‌ای را به اجرا گذاشت و تسهیلاتی را در زمینه وام‌های دانشجویی، بدهی کارت‌های اعتباری و وام‌های تحت ضمانت دولت به کسب و کارهای کوچک در نظر خواهد گرفت. اما این اقدامات نتوانست روز دوشنبه موجب تقویت شاخص‌ها در بورس وال استریت شود هرچند که برای ترمیم شاخص‌ها در بورس‌های آسیایی کافی بود.

در عین حال، یک بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری در سنای امریکا در حال بحث است که احتمالا مفاد آن به زودی موافقت توافق قرار خواهد گرفت. مویا افزود: «ایرادات مطرح شده از سوی سنا به این بسته به نظر چندان جدی نیست و تجار طلا اطمینان دارند که تا پایان هفته این بسته بزرگ محرک اقتصادی به آرام تر شدن بازارهای مالی کمک خواهد کرد. اگر آشفتگی در بازارها مهار شود، طلا جایگاه خود به عنوان محل امن سرمایه‌گذاری را باز خواهد یافت.»

در حالی که ویروس کرونا همچنان با سرعت در حال گسترش است دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا دیروز گفت، در حال بررسی نحوه از سرگیری فعالیت‌های اقتصاد امریکا پس از پایان قرنطینه ۱۵ روزه در هفته آینده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟