به گزارش رکنا، در حالی که سلسله سیاست‌های پولی و محرک اقتصادی اتخاذ شده از سوی بانک‌های مرکزی جهان برای مقابله با تاثیرات اقتصادی مخرب ویروس کرونا مانع از خروج بیشتر سرمایه‌ها از بازارهای پرریسک شده است، نرخ طلا روز جمعه تا ۳.۱ درصد رشد داشت، اما افت هفتگی بیش از ۳ درصدی را پشت سر گذاشت.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۸۶ درصد افزایش به ۱۴۹۸ دلار و ۶۵ سنت رسید. نرخ فلز زرد در این هفته بیش از ۳ درصد کاهش داشت. نرخ طلا در بازار امریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۶ درصد افزایش به ۱۴۸۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: ‌«بالاخره طلا شروع به تثبیت شدن کرده است. در حالی که شاهد اتخاذ سیاست‌های محرک اقتصادی از سوی اقتصادهای بزرگ جهان هستیم، این سیاست‌ها موجب تقویت نسبی شاخص‌ها در بازار طلا و بازار بورس شده است.»

وی افزود: «با توجه به فروکش کردن تب فروش برای نقد کردن دارایی هااحتمالا شاهد چشم‌انداز بهتری برای طلا خواهیم بود.»

قیمت طلا که هفته گذشته از مرز ۱۷۰۰ دلار عبور کرده بود، به دلیل هجوم سرمایه‌گذاران به بازارها برای نقد کردن دارایی هایشان و جبران زیان‌های به بار آمده در بازارهای بورس بیش از ۲۰۰ دلار کاهش یافته است.

بازارهای بورس در سراسر جهان هم پس از به ثبت رساندن زیان‌های سنگین در طی یک هفته، در حالی که اقدامات محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان موجب بهبود احساس حاکم بر سرمایه‌گذاران شده، شاهد رشد شاخص‌ها بوده‌اند.

فعالان بازار در انتظار سیاست‌های انبساطی بیشتری در طی روزهای آینده هستند. بانک مرکزی امریکا در حال بررسی یک بسته محرک اقتصادی یک تریلیون دلاری است که شامل پرداخت یارانه نقدی به شهروندان این کشور خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟