هر سال با نزدیک شدن ایام نوروز، تب و تاب خریداران در بازارها افزایش می یافت اما امسال با توجه به شیوع کروناویروس، بیشتر بازارها از رونق افتاده است. بازار پوشاک یکی از مهمترین این کسب و کارهای از رمق افتاده به شمار می رود و خرید و فروش در آن به حداقل رسیده است.

در این گزارش از چند تن از فعالان این حوزه در خصوص وضعیت بازاریان و تولیدکننده‌های پوشاک و همچنین پیش بینی آینده این بازار پرس و جو کرده ایم:

بازار پوشاک، در رکود است

حسین آقا کوچکی رئیس اتحادیه پیراهن فروشان درباره وضعیت بازار پوشاک گفت: در حال حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان از شرایط موجود راضی نیستند چرا که خریدار در بازار کم شده است.

رئیس اتحادیه پیراهن فروشان ادامه داد: باتوجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، مردم برای خرید، کمتر مراجعه می‌کنند که البته این خرید برای کودکان به مراتب بیشتر است.

آقا کوچکی با اشاره به اینکه بازار، در رکود است افزود: امیدواریم که با فروکش کردن بیماری کرونا، وضعیت بازار بهتر شود و تولیدکنندگان بتوانند تولیدات و فروش بیشتری داشته باشند.

رئیس اتحادیه پیراهن فروشان در پاسخ به این پرسش که برای شب عید افزایش قیمتی در بازار وجود دارد یا خیر؟ گفت: به طور یقین افزایش قیمتی در بازار نداریم و حتی تولیدکنندگان با قیمتی پایین‌تر اجناس خود را می‌فروشند.

آقاکوچکی با اشاره به اینکه امیدواریم وضعیت بازار در سال آینده روند بهتری به خود بگیرد، افزود: متاسفانه هم اکنون بیماری کرونا در بازار تاثیرات بیشتری حتی از برجام، داشته که امید می‌رود این موضوع، ریشه کن شود.

به گفته آقاکوچکی، سال هاست که در این صنعت رشد مناسبی نداشتیم.

رشد ۲۵ درصدی تولید پوشاک در ۶ ماه امسال

بهرام شهریاری نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران دراین باره گفت: در ابتدای امسال، شاهد رشد ۲۵ درصدی تولید در پوشاک بوده ایم.

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران ادامه داد: متاسفانه بسیاری از تولیدکننده‌ها چشمشان به شب عید دوخته شده بود، اما با شیوع کرونا همه برند‌های پوشاک، فروششان به صفر نزدیک شده است.

شهریاری در پاسخ به این پرسش که در سال آینده و بعد از این بحران وضعیت این صنعت به کجا خواهد رسید؟ گفت: متاسفانه در ۶ ماه سال آینده هم مشکل خواهیم داشت که امیدواریم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در این بازار، وضعیت به حالت تعادل برسد.

نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی پوشاک ایران با اشاره به اینکه تولیدکنندگان پوشاکی که در این وضعیت به سمت تولید ماسک و وسائل ضروری بهداشتی روی آورده اند، در خط مقدم سلامت قرار دارند، گفت:در شرایط کنونی بیشتر تولیدکنندگان در حال تولید ماسک و لباس بیمارستان هستند.

خریدار در بازار پوشاک کم است

یکی از تولیدکنندگان پوشاک درباره وضعیت بازار پوشاک گفت: متاسفانه بازار راکد است و خرید و فروشی رخ نمی‌دهد.

این تولیدکننده گفت: بنده در پلاسکو مغازه‌ای داشتم و موفق بودم، اما با شرایطی که بوجود آمد شرایط بدی پیدا کردم و مجبور شدم برای جبران آن خسارت زیادی پرداخت کنم.

وی در ادامه گفت: امیدوار بودیم که در پایان سال، خرید بازار ما بیشتر شود، اما با شرایط فعلی، بعید می دانم که این بازار تکاپویی داشته باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

باشگاه خبرنگاران

آیا این خبر مفید بود؟