به گزارش رکنا، به دنبال کاهش سطح تنش در روابط ایران و امریکا که موجب کمتر شدن نگرانی سرمایه‌گذاران و اشتها برای حضور در بازارهای پرریسک تر شد، قیمت طلا پس از کاهش یک درصدی در جلسه قبل امروز نیز شاهد افت نسبی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۵۱ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبل به پایین‌ترین رقم از زمان ترور سردار سلیمانی در روز سوم ژانویه یعنی ۱۵۳۹ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت طلا در بازار امریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۵۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

پس از آنکه ترامپ به جای واکنش نظامی به اقدام تلافی جویانه ایران، اقدام به وضع تحریم هایی تکراری علیه تهران کرد، بازارها تا حدودی از نگرانی وقوع جنگ رها شدند. به دنبال کاهش سطح تنش در خاورمیانه شاخص‌ها در بازارهای بورس جهان نیز به ارقام بی‌سابقه‌ای افزایش یافت.

روز پنجشنبه و در ادامه شکست‌های سیاسی ترامپ پس از اقدام تروریستی هفته گذشته، مجلس نمایندگان امریکا با صدور قطعنامه‌ای ضمن محدود کردن اختیارات ترامپ، وی را از هرگونه اقدام نظامی علیه ایران منع کرد.

سرمایه‌گذاران اکنون روز فاز نخست توافق تجاری بین امریکا و چین که قرار است هفته آینده در کاخ سفید امضا شود متمرکز شده‌اند.

اما حجم بالای خرید سویای چین از برزیل و برخی اقدامات سیاسی پکن امیدهای امریکا برای دو برابر کردن صادرات محصولات کشاورزی خود به چین در امسال میلادی را کمرنگ ساخته است.

ترامپ گفته دولتش مذاکره بر سر فاز دوم توافق تجاری را به زودی آغاز خواهد کرد، اما اضافه کرده که وی ممکن است برای انعقاد هرگونه توافق دیگری ممکن است تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر صبر کند.

منبع: تسنیم

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟