جواد محمدی فشارکی در خصوص اینکه به گفته رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده و طی ابلاغیه سازمان مالیات، رستوران‌ها از دریافت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده‌اند، اظهار کرد: مطابق قانون رستوران‌ها از دریافت حق سرویس معاف شدند، اما نه تمام رستوران ها.

وی افزود: برخی رستوران‌ها زیر نظر معاونت گردشگری میراث فرهنگی هستند، اما جای سوال است که به چه دلیل رستوران‌های زیر نظر اتحادیه‌های صنفی، نباید حق سرویس و ارزش‌افزوده دریافت کنند، در حالی که رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های زیر نظر معاونت گردشگری مجوز دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده و حق سرویس را دارند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان در پاسخ به این سوال که چرا رستوران‌های زیر نظر اتحادیه نیز همچنان مالیات بر ارزش‌افزوده دریافت می‌کنند، گفت: دریافت هر گونه مالیات بر ارزش‌افزوده از سوی رستوران‌ها تخلف است و به طور قطع بازرسی اصناف با واحدهای متخلف برخورد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: دریافت حق سرویس توسط رستوران‌ها به مدت دو سال است که حذف شده، اما قانون عدم دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده توسط رستوران‌ها، طی یک سال گذشته ابلاغ شده است.

محمدی فشارکی تاکید کرد: رستوران‌های زیر نظر اتحادیه رستوران‌داران، در صورت دریافت حق سرویس و یا مالیات برارزش‌افزوده، دچار تخلف شده‌اند و در صورت هر گونه گزارش مردمی با آنها برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: البته رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی زیر نظر معاونت میراث فرهنگی هستند همچنان مجاز به دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده هستند و این تفاوت جای سوال است؟

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟