به گزارش گروه اقتصادی رکنا به نقل از رویترز، یک منبع آگاه به این خبرگزاری گفته اوپک احتمالا درخواست ایران برای مذاکره درباره تحریم‌های آمریکا در نشست ماه آتی گروه تولیدکنندگان نفت را رد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش حسن کاظم‌پور نماینده ایران در اوپک از رییس اوپک در خواست کرده که در نشست ماه آتی، مساله تحریم‌های ایران در دستور کار قرار بگیرد.

این رسانه نوشت: ماه گذشته بیژن زنگنه وزیر نفت ایران از اوپک خواسته بود که از آنها در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت کنند و اشاره کرده بود که تهران با نظرات عربستان سعودی درباره نیاز به افزایش توزیع نفت جهانی مخالف است.

رویترز با اشاره به مصاحبه کاظم‌پور نماینده ایران در اوپک درباره نامه زنگنه و درخواست از کشورهای عضو برای قرار دادن موضوع ایران در دستور کار نشست ماه ژوئن در وین نوشت: وزیر نفت ایران در نامه‌ای خواستار اضافه شدن موضوع «حمایت کشورهای عضو اوپک از یکی از کشورهای عضو که تحت تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه و فراسرزمینی آمریکا قرار گرفته» به نشست ماه ژوئن اوپک شده است.

کاظم پور گفت که مشتری‌ها از نفت به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده می‌کنند و ما را در مورد قیمت‌ها مقصر می‌دانند؟ چنین جهان وارونه‌ای داریم.

این رسانه به اظهارات یک منبع آگاه اشاره کرد که گفته بعد از دریافت درخواست ایران، احمد الکعبی نماینده امارات در اوپک پیگیر توصیه مشاور قانونی در این زمینه شده است. مشاور به درخواست ایران در مورد قرار گرفتن موضوع ایران در دستورکار نشست وزرا پاسخ منفی داده و گفته این دستورکار قابل اصلاح نیست؛ چراکه نهایی شده است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

زمان واریز یارانه خرداد 97 مشخص شد

سرانجام حداقل حقوق کارمندان دولت چقدر شد؟+ نامه معاون رئیس جمهور

چشم های رنگی دائمی با آمپول 4 میلیون تومنی!

پرونده عامل انتشار فیلم دورهمی ناصر ملک مطیعی در جلسه صدا و سیما

عجیب ترین اتفاق امروز در مجلس!

خانه بخریم یا سکه؟

من با رسول مرد همسایه همخوابی کردم! /  او از من خواست هووی جوانم را هم به خلوتگاهش ببرم!+ عکس

تجاوز وحشیانه مدیر منحرف مدرسه به دانش آموز 14 ساله/ او خانم معلم جوان را هم باردار کرده بود + عکس

مست بودم و در اتاق خواب به درخواستم توجه نکرد، با چاقو او را کشتم! + عکس

تجاوز به دو مرد که آرایش دخترانه داشتند! / ما را به یک زیر زمین بردند+ عکس

قتل مرموز دانش آموز کلاس دهمی در سرویس بهداشتی

دردسر دوستی پسر دبیرستانی با زن بی حیا + عکس و گفتگو

سقوط مرگبار مرد بدهکار هنگام جلب / در شهرک غرب تهران رخ داد

آیا این خبر مفید بود؟