کدخبر: 381013 ارسال پرینت 61

رکنا: رئیس خدمات اقتصادی اتحادیه اروپا می‌گوید استفاده از قدرت اتحادیه اروپا برای منع کردن بانک‌های اروپایی در پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاربرد محدودی خواهد داشت.

به گزارش گروه اقتصادی رکنا، رئیس خدمات اقتصادی اتحادیه اروپا می‌گوید استفاده از قدرت اتحادیه اروپا برای منع کردن بانک‌های اروپایی در پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاربرد محدودی خواهد داشت.
«والدیس دومبرووسکیس»، معاون کمیسیون اروپا گفت که این اتحادیه تأثیر اقتصادی و اثر بالقوه تحریم‌های آمریکا بر ایران شامل تأثیر این تحریم‌ها بر شرکت‌ها و بخش‌های اقتصادی اروپا را بررسی کرده است.
اتحادیه اروپا قصد نجات توافق هسته‌ای را دارد و «قوانین مسدود کننده» این اتحادیه بانک‌ها را از پیروی تحریم‌های آمریکا منع می‌کند و حکم هر دادگاهی که جریمه‌های آمریکا را اعمال کند به رسمیت نمی‌شناسد.
دومبرووسکیس به اتحادیه اروپا گفته است: با توجه به ماهیت بین‌المللی سیستم بانکی و به خصوص قرار داشتن سیستم‌های بانکی فراوان در معرض سیستم اقتصادی آمریکا و معاملات از طریق دلار، مقررات مسدود کننده در این بخش اثربخشی محدودی خواهند داشت.
این مقام اتحادیه اروپا افزود: برخی مسائل دشوار وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود و ما در حال بررسی نحوه دقیق پرداختن به این مسائل هستیم.
وی خطاب به پارلمان اروپا گفته است: داشتن یک سیستم ضد پولشویی «قابل اعتماد و هماهنگ» در سطح اتحادیه اروپا، بدون انتظار برای اقدام از سوی آمریکا نیز ضروری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها