رکنا: سخنگوی بانک مرکزی با اشاره به اینکه این بانک با رصد نیازهای همه گروه ها، ارز مورد نیاز را از طریق بانک های عامل تامین اعتبار می‌کند گفت: تا اطلاع بعدی، خرید و فروش نقدی اسکناس ارزهای خارجی در صرافی‌ها انجام نمی‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی رکنا، محمد علی کریمی در ادامه افزود: ارز مسافرتی از طریق بانک‌های ملی و سامان و ارزهای دانشجویی و درمانی هم از طریق بانک‌های تجارت و سامان پرداخت می‌شود تا از رهگذر آن با شناسایی و رصد نیازها، ارز به متقاضیان واقعی ارز تخصیص یابد.

وی در ادامه افزود: بانک‌های عامل و صرافی‌های مجاز با خرید ارز صادرکنندگان می‌توانند آن را در اختیار واردکنندگان قرار دهند که این موجب نظم بخشی به مدیریت کل درآمدهای غیرنفتی می‌شود.

طبق سیاست‌های جدید، محوریت کار از طریق بانک‌ها انجام می‌شود و نمی‌توان در این باره نقش بانک‌ها را نادیده گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • رضا 0 0

    آقای سیف مثل همیشه صورت مسئله را پاک کرد . مگر ارز را جز این بود که اشخاصی خاص معامله می کردند و دور ازچشم ضعیف بانک مرکزی ، باز هم ادامه خواهند داد . هیچ درد بی درمانی وجود ندارد . فقط این آقا این کاره نیست و باید یک فرد قوی واقتصاد دان وبا تجربه اجرایی عنان بانک مرکزی را در دست گیرد . وگرنه با مدیران نا لایق کنونی بانک مرکزی راه بجایی نخواهیم برد

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها