اقتصادی کدخبر: 266128 ارسال پرینت 37

رکنا:بازار فروش دارو در آمریکا در سال ۲۰۱۶ ارزشی بالغ بر ۴۶۵ میلیارد دلار داشته و همین امر آمازون را ترغیب کرده که به کاربران خدمات آنلاین فروش دارو ارائه کند.

رکنا اقتصادی: اگر چه آمازون به طور رسمی اطلاعاتی در این زمینه منتشر نکرده، اما اقداماتی انجام داده که نشان می‌دهد غول فروش آنلاین جهان برنامه‌هایی در این زمینه دارد.
در ماه نوامبر آمازون اعلام کرد خدمات تحویل داروی یک ساعته ارائه می دهد. البته این خدمات مربوط به داروهایی است که فروش آنها نیاز به دریافت نسخه پزشک ندارد.
این شرکت دو ماه قبل هم مارک لیونز مدیر اجرایی سابق شرکت Premera Blue Cross را استخدام کرد که در حوزه توزیع دارو و مدیریت داروخانه ها تبحر و  تجربه دارد. آمازون نشست هایی را نیز با فعالان حوزه تولید و عرضه دارو برگزار کرده و تمامی این موارد نشان دهنده برنامه های آن برای فعالیت در حوزه هایی تازه است.
شرکت آمازون از هرگونه اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده، اما کارشناسان می گویند اقداماتی از این دست نشان می دهد آمازون دیگر تنها به فروش آنلاین محصولات فرهنگی و پوشاک قناعت نمی کند و علاوه بر استفاده از روش های جدید تحویل کالا با استفاده از پهپاد و ناوگان هوایی شخصی به دنبال تنوع بخشی به محصولات عرضه شده خود نیز هست.
از مجموع 465 میلیارد داروی به فروش رفته در آمریکا در سال 2016 حدود 106 میلیارد دلار آن از طریق پست تحویل متقاضیان شده اند و لذا بازار Storeمناسبی برای فروش آنلاین دارو وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر